İzmir’e Yeni Marina Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu İzmir'e yeni yatırımların müjdesini verdi.

11 Mayıs 2015
İzmir’e Yeni Marina Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu İzmir'e yeni yatırımların müjdesini verdi.

İzmir'e Yeni Marina Müjdesi

Türkiye'nin en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan İzmir, yat limanlarının yetersizliklerinden ötürü yeni projelere gebe. Yapılan çalışmalar doğrultusunda şehir yeni yat limanlarına ve ticaret merkezlerine kavuşacak. Bunun için 5-6 yer arasından en uygunu belirleme çalışmaları devam ediyor.

İzmir'e yeni yat limanı ve ticaret merkezleri yapılacak. Yapılması planlanan projeler için açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Doğa turizmi imkanları hazırlayacağız. Bir de yat limanı-marina inşa edeceğiz. Ardından serbest turizm ticaret merkezi oluşturmayı planladık, 5-6 yer arasında en uygununu seçeceğiz" diye konuştu.

Hedef 2071

İzmir'i halkın katıldığı bir anlayışla yönetmek istediklerini, şehir için büyük hayallerinin olduğunu söyleyen Eroğlu, "Cumhurbaşkanımız hedefi 2071 olarak gösterince biz de artık diyoruz ki 'Malazgirt Zaferi'nin bininci yılına kadar problem olmayacak şekilde su ihtiyacını, baraj, gölet ne istiyorsanız çözeceğiz' şeklinde bir hedef koyduk. Buna yönelik planlamalarımızı yapacağız" açıklamasında bulundu.

Rahmanlar Barajı'nın Yapımı Devam Ediyor

Gördes Barajı'ndan su getirdiklerini, Ödemiş'te de Rahmanlar Barajı'nın yapımının devam ettiğini söyleyen Eroğlu, Çeşme'nin su sıkıntısını giderecek Kara Reis Barajı'nın temelinin haftaya atılacağını belirtti. Sulanmayan arazi bırakmayacaklarını belirten Eroğlu, programlarındaki 36 baraj ve göletin çoğunun inşasına başladıklarını bildirdi.

Gıda Üretim ve İhracat Üssü Olacak

İzmir kentini "gıda üretim ve ihracat üssü" haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Eroğlu, deniz turizmi potansiyelini doğayla birleştirerek şehri 12 ay turist çeken bir yapıya dönüştürmeyi hedeflediklerinin altını çizdi.

-
İzmir'e Yeni Marina Müjdesi
-

Doğa Turizmine Ağırlık Verilecek

Eroğlu, "Doğa turizmi imkanları hazırlayacağız. Bir de yat limanı inşa edeceğiz. Ardından serbest turizm ticaret merkezi oluşturmayı planladık, 5-6 yer arasında en uygununu seçeceğiz. İzmir'e gelince en az 10 bin dolar bırakacak turist bekliyoruz" diye konuştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Başkan Naci Ekşi: Bakırköyspor Vakfı Tesisleri kaçak değildir

Başkan Naci Ekşi: Bakırköyspor Vakfı Tesisleri kaçak değildir

Bakırköyspor Vakfı ile ilgili çıkan kaçak olduğu yönündeki iddialar üzerine açıklama yapan vakfın ba

09 Kasım 2017


MÜSİAD Romanya’nın işbirliği ve girişimciliğine ödül

MÜSİAD Romanya’nın işbirliği ve girişimciliğine ödül

MÜSİAD Romanya, ‘Romanya'da Özel Şirketlerin Ulusal Başarıları’ organizasyonunda ödüle layık görüldü

08 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.