İzmir’in Dijital Hastanesi Açıldı!

İzmir Çiğli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Ekim 2015
İzmir’in Dijital Hastanesi Açıldı!

İzmir'de dijital hastane olarak hayata geçirilen Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıldı...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İzmir’de dijital hastane olarak hizmete giren Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını yaptı. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 517 yatak, 18 ameliyathane, 112 yoğun bakım yatağı ve 17 yataklı yanık tedavi merkezi bulunuyor. Bakan Müezzinoğlu, bugün Sağlık Bakanlığı olarak 40 bin yatak kapasiteli 230 hastanenin inşaatını yaptıklarını ve 40 bin yatak kapasiteli 230 tane hastaneyi aynı anda yapabilen dünyada bir başka ülke olmadığının altını çizdi.

40 Bin Yatak Kapasiteli Hastaneler 3 Yıl İçinde Hizmete Girecek

Müezzinoğlu, geriye dönüp bakıldığında son derece nitelikli, ileri teknoloji ile yapılmış 45 bin yatak kapasiteli hastanelerin vatandaşın hizmetine sunulduğunu hatırlatarak, şuanda 40 bin yatak kapasiteli hastanelerin de inşaat süreçlerinin başladığını ve devam ettiğini söyledi. Müezzinoğlu, bu hastanelerin en geç üç yıl içerisinde hizmete gireceğini açıkladı.

Yaklaşık 500 bin Turist Türkiye'ye Sağlık Hizmeti Almaya Geliyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Türkiye’nin böyle bir hayalinin olabileceği inanılmazdı. Çünkü milletimizi özgüvensiz bir hale taşımışlardı. 2000’li yılların başında haberleri hep birlikte izlerdik; Almanya’dan Antalya’ya gelmiş bir turist, trafik kazası geçirmiş, Almanya’yı aramış, Almanya’dan ambulans uçak gelmiş, vatandaşını almış, Almanya’ya götürmüş. Şimdi millet aynı millet, imkanlar aynı imkan, 2014 yılı itibariyle Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelen turist sayısı 493 bin 500. Yani yaklaşık 500 bin. 2002 yılında cebinde parası olan 110 bin vatandaşımız yurt dışına tedaviye gidiyordu. Şimdi 500 bin yabancı Türkiye’ye tedavi için geliyor.” şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.