İzmir’in Dijital Hastanesi Açıldı!

19 Ekim 2015
PAYLAŞ
İzmir’in Dijital Hastanesi Açıldı!

İzmir'de dijital hastane olarak hayata geçirilen Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıldı...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İzmir’de dijital hastane olarak hizmete giren Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılışını yaptı. Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 517 yatak, 18 ameliyathane, 112 yoğun bakım yatağı ve 17 yataklı yanık tedavi merkezi bulunuyor. Bakan Müezzinoğlu, bugün Sağlık Bakanlığı olarak 40 bin yatak kapasiteli 230 hastanenin inşaatını yaptıklarını ve 40 bin yatak kapasiteli 230 tane hastaneyi aynı anda yapabilen dünyada bir başka ülke olmadığının altını çizdi.

40 Bin Yatak Kapasiteli Hastaneler 3 Yıl İçinde Hizmete Girecek

Müezzinoğlu, geriye dönüp bakıldığında son derece nitelikli, ileri teknoloji ile yapılmış 45 bin yatak kapasiteli hastanelerin vatandaşın hizmetine sunulduğunu hatırlatarak, şuanda 40 bin yatak kapasiteli hastanelerin de inşaat süreçlerinin başladığını ve devam ettiğini söyledi. Müezzinoğlu, bu hastanelerin en geç üç yıl içerisinde hizmete gireceğini açıkladı.

Yaklaşık 500 bin Turist Türkiye'ye Sağlık Hizmeti Almaya Geliyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Türkiye’nin böyle bir hayalinin olabileceği inanılmazdı. Çünkü milletimizi özgüvensiz bir hale taşımışlardı. 2000’li yılların başında haberleri hep birlikte izlerdik; Almanya’dan Antalya’ya gelmiş bir turist, trafik kazası geçirmiş, Almanya’yı aramış, Almanya’dan ambulans uçak gelmiş, vatandaşını almış, Almanya’ya götürmüş. Şimdi millet aynı millet, imkanlar aynı imkan, 2014 yılı itibariyle Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelen turist sayısı 493 bin 500. Yani yaklaşık 500 bin. 2002 yılında cebinde parası olan 110 bin vatandaşımız yurt dışına tedaviye gidiyordu. Şimdi 500 bin yabancı Türkiye’ye tedavi için geliyor.” şeklinde konuştu.


"İzmir’in Dijital Hastanesi Açıldı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap