İzmir’in Efsanesi Alsancak Stadı Yıkılıyor!

04 Ağustos 2015
PAYLAŞ
İzmir’in Efsanesi Alsancak Stadı Yıkılıyor!

İzmir'in emektar spor tesislerinden biri olan 86 yıllık Alsancak Stadı'nda yıkım çalışmaları başlatıldı.

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle maçlara kapatıldıktan tam 11 ay sonra yıkımına başlanan Alsancak Stadı'nda çalışmalar bunaltıcı sıcaklara rağmen aralıksız devam ediyor.

Resmi kaynaklara göre 1929 yılında inşa edilen, son yenileme çalışması 1971 yılında yapılan emektar tesis, iş makinelarinin darbeleriyle adeta karton gibi devriliyor.

İlk kazmayı 21 Temmuz’da vuran Nerman Hafriyat, açık tribünün bir bölümü ile ön cephedeki idari binanın büyük bölümünü yıkarken, firma sahibi Gökhan Nermanoğlu, “Yer yer kırıcı kullanmaya bile gerek kalmıyor. Kova dediğimiz iş makinası yıkım için yeterli oluyor” dedi.

İhalede yıkım için 3 ay süre belirlenmesine rağmen, çürük malzeme yüzünden çalışmaların 1 ayda biteceğini kaydeden Nermanoğlu, “Beton evsafını kaybetmiş, demirler paslanmış. Bunu gözle görmek mümkün. Daha önce yıktığımız statlarla kıyaslarsak Alsancak çok çürük” şeklinde konuştu.

Kulüplerin 2013 yılıdna 700 bin lira maliyetle yenilediği zemine yıkım sırasında branda serilmediği ve gereken özenin gösterilmediği gözlendi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, “Bu sıcakta branda çimleri yakar. Zeminin tüm bakımı mühendisleri tarafından yapılıyor. Ayrık otları temizleniyor, sulama sürüyor” bilgisini paylaştı.

İşte Alsancak Stadı'nın son hali :

Galeri


"İzmir’in Efsanesi Alsancak Stadı Yıkılıyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap