İzmir’in Beklediği Proje 18 Temmuz’da Hizmete Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 'tam otomatik çok katlı otopark' projesi 18 Temmuz'da açılıyor.

18 Temmuz 2014
İzmir’in Beklediği Proje 18 Temmuz’da Hizmete Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 'tam otomatik çok katlı otopark' projesi 18 Temmuz'da açılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi böylelikle ülkenin 'tam otomatik çok katlı otopark yapan ilk kamu kurumu' oldu.

Alsancak’ta yapımı tamamlanan 11 katlı otopark, Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı bir törenle hizmete açılacak. Uyguladığı pek çok proje ile örnek olan İzmir, yine bir ilke imza attı. Türkiye’de tam otomatik bir otoparkı kente kazandıran ilk kamu kurumu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Bölgesi’nin otopark sorununa çözüm olacak bu önemli projeyi 18 Temmuz 2014 Cuma günü hizmete açacak. Saat 18.00’deki törene Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

20 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

Şair Eşref Bulvarı Alsancak Hocazade Camii karşısında bulunan 939 metrekarelik arsada 11 katlı ve 280 araç kapasiteli olarak inşa edilen 'tam otomatik katlı otopark', kamulaştırma dahil toplam 20 milyon liraya mal oldu.

ÜNİTELER ARASI İLETİŞİM

616 metrekarelik alan üzerine çelik konstrüksiyon ve giydirme cephe olarak yapılan tam otomatik otopark sistemi; düşeyde hareket eden 4 adet taşıyıcı asansör, asansör üzerine döner platformlar, hareket eden yatay taşıyıcılar, otomatik açılır-kapanır kapılar ve bunlara bağlı elektronik ekipmanların çalışmasını kumanda eden entegre yönetim sisteminden oluşuyor. Ünitelerin kendi içersinde ve birbirleriyle iletişimi, gelişmiş endüstriyel donanım ve yazılımlar ile sağlanıyor.

TÜM İŞLEMLER OTOMATİK

İHA'nın haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan tam otomatik otoparkı kullanacak olan sürücü, aracını asansörlerden birine park edecek ve park işlemini teyit ettikten sonra araç otomatik taşıyıcılar tarafından alınarak en uygun park yerine yerleştirilecek. Sürücüye aracın geri verilme işlemi yine otomatik olarak gerçekleştirilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.