İzmir'in yeniden inşasına Çinli şirketler talip oldu

Depremin vurduğu İzmir'de yapı stokunun güçlendirilmesi gündemde.

30 November 2020
İzmir'in yeniden inşasına Çinli şirketler talip oldu 30 Ekim günü Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen ve başta Bayraklı ilçesi olmak üzere birçok ilçede yıkıcı etki yaratan deprem sonrasında yaraları sarma adına çalışmalar yürütülüyor. Şehirde aynı zamanda yapı stokunun yeni doğal afetlere karşı güçlendirilmesi adına da çalışma yürütülüyor.

Hibya Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre, İzmir'de geçtiğimiz günlerde "İzmir Zamanı Ortak Akıl Buluşması" konulu konferans düzenlendi. Konferansa farklı ülkelerin Türkiye'deki misyon temsilcilerinin yanı sıra uluslararası örgütler ve şirketlerden temsilciler katılım gösterdi.

Konferansta konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in son 18 ayda tarihindeki en büyük orman yangınlarından birini, pandemi dönemini ve deprem felaketini yaşadığını belirterek, "Tüm dünya ortak bir kaderi paylaşıyor. Bu ortak kaderi fırsata dönüştürüp kentimizin refahını artırmaya çalışırken, uluslararası kuruluşların uzmanlıklarını ve finansmanını kentimize getirmekte istekli ve başarılıyız. Bu uluslararası iş birliklerimizi artırarak sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.

ÇİN'E TEŞEKKÜR

Çin'in Ankara Büyükelçiliği'ne İzmir'de depremden etkilenen bölgelere gönderdiği 20 bin dolar değerindeki yardımlar sebebiyle teşekkürlerini sunan Başkan Soyer, "Bizi en çok heyecanlandıran şey dünyanın dört bir yanından gelen desteklerdi. Bu dayanışma duygusunun bu kadar yaygın biçimde, çok uzaklarda paylaşılıyor oluşuydu. Çin'den gelen yardımlar tabii ki hemen depremzedelerle buluşturuldu" ifadelerini kullandı.

"BİRLİKTE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ"

Konferansa China Road and Bridge Cooperation (CRBC) ve ICBC Turkey temsilcileri de katılım gösterdi. Konferansta konuşma gerçekleştiren CRBC Türkiye Şubesi Müdürü Li Juguang, şirketlerinin afet sonrası yeniden yapılandırma ve kentsel inşa çalışmalarında büyük tecrübeye sahip olduğunun altını çizerek Türk ortaklarıyla bilgi paylaşımında bulunmaya ve birlikte çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Depreme dayanıklı konut üretme konutunda tecrübeli olduklarına vurgu yapan Li Juguang, "Teknoloji ve yatırım konularındaki avantajlarımızı kullanarak, afet sonrası yeniden yapılandırma ve kentsel inşa çalışmalarına yerel ortaklarımızla birlikte aktif şekilde katılmayı istiyoruz. Bilhassa depreme dayanıklı binaların inşası konusunda tecrübeliyiz ve bu avantajlarımızı göstermeyi arzuluyoruz. Bu bağlamda, yol ve köprü inşası çalışmalarında da yer almayı diliyoruz" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum