İzmir'in yükselişi önümüzdeki dönemlerde de sürecek

Son yıllarda gayrimenkul piyasasının yükselen değeri İzmir'de yatırımlar sürüyor.

23 November 2019
İzmir'in yükselişi önümüzdeki dönemlerde de sürecek Geçtiğimiz ay uluslararası emlak danışmanlık ve değerlendirme şirketi Knight Frank tarafından açıklanan "Global Residential Cities lndex" raporunda ilk sırada yer alan İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen 300 kenti arasında 2'nci sırada bulunuyor. İzmir'in bu yükselişi bölgedeki gayrimenkul sektörünü de olumlu anlamda etkiliyor.

İzmir'in yükselişini Forbes Dergisi'ne değerlendiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir'e aynı zamanda nitelik göç olduğuna dikkat çekerek 2008-2018 yılları arasında tüm Türkiye içinden toplam 1 milyon 305 bin 384 kişinin ikamet adresini İzmir'e taşıdığı bilgisini aktardı.

"İZMİR'E OLAN İLGİ SÜRECEK"

İzmir'in geleceği hakkındaki görüşlerini de paylaşan Mesut Sancak, " İzmir, hem ekonomik büyüme hem de gayrimenkul sektörü açısından önemli bir ivme yakaladı. Özellikle yeni açılan İstanbul-İzmir Otoyolu'nun sağladığı ulaşım avantajı, yapımı devam eden İstanbul-Çanakkale-İzmir Otoyolu ve Çanakkale Boğaz Geçişi Projesi'nin yakın zamanda sağlayacağı imkanlarla kente olan ilgi artarak sürecek. Ayrıca, İzmir yerel yönetimlerinin yapmış olduğu, kenti geleceğe taşıyacak yatırımlara da dikkat çekmek isterim. İzmir Körfezi'nin temizlenmesine yönelik adımlar, kıyı düzenlemeleri, sosyal etkinlikler gibi konular da kentimize değer katan unsurlar" ifadelerini kullandı.

Son yıllarda İzmir'e olan beyaz yakalı çalışan göçünden de bahseden Sancak, "Son dönemde operasyonlarını İzmir'e taşıyan uluslararası şirketlerin sayısı da hızla artıyor. Giderek daha fazla insan hem yaşamak hem çalışmak için İzmir'i tercih ediyor. Bu ilginin gayrimenkul sektörüne olumlu yansıyacağı kesin. Türkiye son yıllarda İzmir'i konuşuyor, önümüzdeki dönemde de İzmir'in sunduğu fırsatları konuşulacak. Biz, İzmir'de yatırım yapmayı planlayanlara geç kalmadan harekete geçmelerini tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

FOLKART'TAN 6 MİLYAR TL'LİK YATIRIM

Folkart'ın İzmir'deki çalışmalarından da bahseden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, bugüne kadar İzmir'de 6 milyar TL'lik yatırım değerine sahip projeler hayata geçirdiklerini belirterek, "Folkart Yapı'nın marka bilinirliği oranı 2018 yılında yüzde 97.3'e yükseldi. Güvenilirlik puanı yüzde 92.2, tavsiye edilme oranı da yüzde 90 olarak belirlendi. Türkiye itibar Akademisi tarafından da ülkenin en itibarlı şirketleri arasında gösterildi. Ekonomiye Fayda Endeksi (EFE) araştırmasında da Altın Lig'de yer almayı başardık. Bu başarı sadece bizim değil, yıldızı hızla yükselen İzmir'in başarısıdır" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum