İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Temmuz 2014
İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Ne Zaman Hizmete Açılacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nin ne zaman hizmete hazır hale geleceğini açıkladı.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ile Gümrük Muhafaza Müdürlüğüne ait botla İzmit Marinası'ndan Hersek Burnu'na giden Fikri Işık, Karayolları 1'inci Bölge Müdürü İsmail Kartal'dan köprü ve bağlantı otoyolu çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatının büyük hızla devam ettiğini belirterek, çalışmaları bizzat yerinde görme imkanı bulduklarını söyledi.

''TARİHE TANIKLIK EDİYORUZ''

''Şu anda denizde ayakların yükseldiğini görüyor olmak bizi çok mutlu etti, aslında tarihe tanıklık ediyoruz'' diyen Işık, ''Zannediyorum Ramazan Bayramı'ndan sonra herkes köprünün yükseldiğini, kulelerin yavaş yavaş şekillendiğini görmüş olacak. Gelecek yılın Aralık ayı itibari ile de aksama olmazsa köprünün üzerinden araçlar geçmeye başlayacak'' şeklinde konuştu.

Köprünün, ''Türkiye'de asrın projesi'' diye nitelendirilebilecek birkaç projesinden biri olduğuna işaret eden Işık, şunları kaydetti:

"Bu arada haziran itibarıyla Altınova'dan Orhangazi'ye kadar olan bölümün trafiğe açılacağını arkadaşlarımız bugün ifade etti. Bu da çok sevindirici. Yaklaşık bir saat süren yolu, 20 dakikada hem de daha güvenli ve konforlu alma imkanı bulacağız. Köprünün kulelerinin toplam yüksekliği 252 metre olacak, şu ana kadar 28 metre yüksekliğe eriştik. Her hafta yaklaşık 10 metre yükselecek ve aralık ayının sonunda köprü kuleleri tüm ihtişamıyla çıkmış olacak"

YAP-İŞLET-DEVRET

Işık ayrıca, ''Projenin maliyeti 6,3 milyar dolar. Kamulaştırma ve finansmanıyla yaklaşık 20 milyar lira maliyeti var. Yap-işlet-devret modeliyle yapılan bir proje'' açıklamasını yaptı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

İstanbul Bağcılar Belediyesi Mahmutbey mahallesinde konumlanan 2 bin 752 metrekarelik arsayı kapalı

24 Temmuz 2017


Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

İhlas Pazarlama A.Ş. ve İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş, Büyükçekmede inşa edilecek Bizimevler Güzel

24 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat