İzmit Körfez Köprüsü Son Durum

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
İzmit Körfez Köprüsü Son Durum

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde kara üzerindeki son tabliye yerleştirildi...

Gebze Orhangazi İzmir Otoyol projesinin en önemli kısmı olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nden çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Nisan 2016'da hizmete açılacağının müjdesini verdiği İzmit Körfez Köprüsü'nde kara üzerindeki son tabliye yerine yerleştirildi. Köprünün ana kablo döşeme işlemi biterken, deniz üzerindeki tabliyelerin montajına önümüzdeki günlerde başlanacak.

İstanbul ile İzmir arasındaki yolculuk süresini 3,5 saate indirecek olan projenin şuana kadar yüzde 52'lik kısmı tamamlanmış durumda. 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere 433 kilometreyi kapsayan Gebze Orhangazi İzmir Otoyol projesinde toplam 7 bin 908 personel ile birlikte 1.568 adet iş makinesinin çalıştığı belirtildi.

Dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü asma köprüsü olacak olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü tamamlandığında 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere 6 şerit olarak hizmet verecek. Köprü tamamlandığında körfez geçişi 6 dakikaya inecek. Yılda 650 milyon dolar tasarruf sağlaması beklenen köprünün geçiş ücreti ise 35 dolar+KDV olarak açıklandı.

İzmit Körfez Köprüsü Son Durum


"İzmit Körfez Köprüsü Son Durum" haberine ait yorum yok

Yorum Yap