İzmit’te Kirliliğe Geçit Yok!

15 Ekim 2015
PAYLAŞ
İzmit’te Kirliliğe Geçit Yok!

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehirdeki olumsuzluklara anında müdahale ediyor...

İzmit Belediyesi yetkililerin verdiği bilgeye göre, yağan yağmur sonrası oluşan taş, mil gibi atıklar kısa süre içinde bulundukları yerlerden alınırken, bölgeler de tazyikli suyla yıkanarak temizlendi. 7 gün 24 saat esasına göre görev yaptıklarını söyleyen ilgililer, “Olumsuzluk hangi saatte olursa olsun ekiplerimiz anında müdahalede bulunarak vatandaşların bu durumdan etkilenmemesi sağlanıyor” dediler.

Öte yandan Hacıhasan mahallesi Kahraman sokakta meydana gelen kalorifer yakıt akıntısına da İzmit Belediyesi ekipleri tarafından müdahale ederek kirliliği temizledikleri bildirildi. Bölgeyi temizleyen ilgililer, yakıt akıntısına neden olan kişi hakkında da yasal işlem yaptılar. Son olarak İbni Sina İmam Hatip Orta Okulu’ndaki inşaat molozlarını alan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha sonra okul bahçesini de tazyikli suyla yıkadılar.

Belediye yetkilileri, İzmit’in muhtelif yerlerindeki boş alanlarda da temizlik çalışması yapıldığını belirterek, “Boş alanlar çöp atılacak yerler değildir. Çöpleri çöp konteynırlarına atalım. Daha temiz bir İzmit için herkes üzerine düşeni yapmalı” şeklinde konuştular. İHA


"İzmit’te Kirliliğe Geçit Yok!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap