Jet Fadıl’ın 2 Bin 443 Yıl Hapsi İsteniyor

20 Nisan 2016
PAYLAŞ
Jet Fadıl’ın 2 Bin 443 Yıl Hapsi İsteniyor

349 kişiyi dolandırdığı iddia edilen Fadıl Akgündüz'ün 2 bin 443 yıl hapsi isteniyor. Akgündüz ise savunmasında beraatini, yargılama devam edecek ise tahliyesini istedi...

Caprice Gold Bayrampaşa ve Caprice Gold Maldivler projeleri kapsamında 349 kişiyi dolandırdıkları iddia edilen Jetpa Holding sahibi Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgüdüz ile kız kardeşi, eniştesi ve yeğeni yargılanmaya başlandı.

Akgündüz ve diğer sanıklar için nitelikli dolandırıcılık suçundan 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

YAKALAMA EMRİ 100 MİLYON DOLARLIK SATIŞI DURDURDU

Akgündüz'ün savunmasında Caprie Gold Bayrampaşa projesinde satışın yüzde 17 seviyelerinde kaldığını, 1 Kasım seçimlerinden sonra piyasaların istikrara geçmesiyle projeye ilgi arttığını, hatta yurtdışında 100 milyon dolarlık satış için mutabakata vardıklarını söyledi. Ancak yakalama kararı çıkması üzerine satışın durduğunu belirtti.

Projenin devlet onayıyla yapıldığına dikkat çeken Akgündüz, Dolandırıcılık niyetinde olan bir şirket 350 milyon lira değerindeki arsasını, yatırımcıların parasını bir projeye yatırıp projeyi de yüzde 85 seviyesine getirir mi?" dedi.

BİLİRKİŞİ HEYETİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARSIN

Caprice Gold Maldivler projesinde toplam 19 milyon 316 bin liranın yatırımcılara iade edildiğini söyleyen Akgündüz, toplanan paraların adadaki inşaata gitmediğini ve dolandırdıklarını anladığını açıkladı. Bir bilirkişi heyeti oluşturarak gerçeğin ortaya çıkarılmasını isteyen Akgündüz, mahkemeden mağduriyetin giderilmesi için beraatine, yargılama devam edecek ise tahliyesine karar verilmesini talep etti.


"Jet Fadıl’ın 2 Bin 443 Yıl Hapsi İsteniyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap