Jet Fadıl’ın Caprice Gold Maldives’ Projesi Mahkemelik Oldu

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz’ün Maldivler’deki ‘Caprice Gold Maldives’ projesi ortaklar arasındaki itilaf nedeniyle mahkemelik oldu.

18 Temmuz 2014
Jet Fadıl’ın Caprice Gold Maldives’ Projesi Mahkemelik Oldu

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz’ün Maldivler’deki ‘Caprice Gold Maldives’ projesi ortaklar arasındaki itilaf nedeniyle mahkemelik oldu.

Adanın sahibi AKP Group’un patronu Ahmed Naşid, yüzde 70′i biten projeye Türk yatırımcı Abdurrahman Akarsu’yu ortak etmiş, Akarsu da hisselerini Fadıl Akgündüz’e devretmişti.

Ancak turizmdebusabah.com.tr’den Mehmet Güneli’nin haberine göre Akgündüz anlaşma hükümlerini yerine getirmedi; Akarsu da mahkemeye gitti.

7 YILDIZLI OTEL OLARAK PAZARLADI

İstanbul Bayrampaşa'da açmayı planladığı Caprice Gold Oteli'nin ardından Maldivler'de "Caprice Gold Maldives Adası" projesi ile tüketiciye devre mülk tatil fırsatı sunmayı vaat eden ve bu doğrultuda ilanlar vererek satış yapan Fadıl Akgündüz'ün bu hayali suya düştü. Kamuoyunda Jet Fadıl olarak bilinen Akgündüz'ün bakanlık kriterleri arasında olmamasına karşılık 7 yıldızlı (Hilalli) otel olarak pazarladığı projesi mahkemelik oldu.

60 BİN KİŞİYE SATIŞ İŞLEMİ YAPILDI

Maldivler'in Başkenti Male'nin 250 kilometre kuzeyinde yer alan adada, 180 dönüm olan Caprice Gold Maldives Adası için Caprice Gold, internet sitesi ve televizyonlardan da 5 haftada 60 bin kişiye tatil satışı yaptıklarını duyurmuştu.

FESH EDİLDİ

Fadıl Akgündüz'ün devre mülk sistemi ile pazarlamaya çalıştığı adanın sahibi ADK Akarsu şirketinin  yüzde 50 ortağı olan Abdurrahman Akarsu hisselerinin büyük bir kısmını Fadıl Akgündüze vermeyi taahhüt etti, ancak Akgündüz sözleşme hükümlerini yerine getirmeyince sözleşme ADK Akarsu tarafından fesih edildi.

"170 MİLYON DOLAR TOPLADI"

Konuya ilişkin  açıklama yapan Abdurrahman Akarsu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akarsu, TurizmdeBuSabah'a şunları söyledi:

"Maldivler'deki adanın yüzde 50'si bana, yüzde 50'si de ADK Group'un sahibi Ahmed Nashid'e ait. Ben hisselerimi Fadıl Akgündüz'e devrettim. Sözleşmeler yapıldı. Mayıs ayından 12. aya kadar bana ödemeler yapacağını söyledi ancak parasını ödemedi. Hiçbir taahhüdünü yerine getirmedi. Türkiye'de mahkemeye başvurduk. Sözleşme fesih edildi. Fadıl Akgündüz insanlara 10 bin liralık yeri bin liraya satarak paraları topladı. Bildiğim kadarıyla 170 milyon dolar kadar bir para topladı. Kendisinin artık adayla bir ilgisi yok. Biz ona maddi ve manevi tazminat davası açıyoruz. Ahmed Nashid Bey ile farklı ortaklıklar için arayışlarımız sürüyor. Bir noktaya getirdiğimiz görüşmelerimiz var"

İLK YAZAN BAHATTİN YÜCEL OLDU

Projenin reklam filmlerinin dönmeye başladığı ilk günlerde konuyu köşesine taşıyan Turizm Eski Bakanı ve TurizmdeBuSabah Yayın Danışmanı Bahattin Yücel, "Maldivler'e Türkiye'den bu sayıda insanın bir yılda değil, 10 yılda bile gidebilmesi imkansız. Kampanyada kullanılan yanıltıcı bilgilerin hangisini inceleseniz, doğrulayacak bir dayanak bulunmuyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde; uluslararası ya da yerel akreditasyon almış standart değerlendirme kuruluşu tarafından verilen Hilal ile simgelenen sınıflandırma yok. Haydi diyelim ki, Bakanlık ya da meslek kuruluşlarımızın sesleri çıkmıyor. Rekabet Kurulu konuyla ilgilenmiyor. Ya da ilgilenmek istemiyor. Her fırsatta toplumsal sorunlara yorumlar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı neden susuyor?" sözleriyle dile getirmişti.

JET FADIL'DAN MEKTUP VAR

Fadıl Akgündüz, Caprice Gold’dan daire alanlara 16 Mayıs’ta gönderdiği mektupta Kuran-ı Kerim’den alıntılara yer verip ve şunları söylemişti:

''30 Mart seçimlerinden sonra piyasalara hareket gelmesi bizi sevindirmiş ve satışların eski yüksek seviyelerine geleceği yönünde bizi ümitlendirmişti. Bundan dolayı size gönderdiğim yazıda Mayıs ayında aylık ödemelerinizi günlük düzeye çekebileceğimizi bildirmiştim. Ancak Nisan ayının son haftasından beri piyasayı tedirgin eden bazı gelişmelerin olması ne yazık ki vatandaşın tekrar bir bekleme sürecine girmesine neden olmuştur.

Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın ve Barolar Birliği Başkanı’nın konuşmaları ile Soma’daki son elim kazanın belli mihraklar tarafından hükümet aleyhtarı provakatif eylemlere dönüştürülmesinin üzerine Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili belirsizlik de eklenince, gayrimenkul satışları başta olmak üzere piyasalardaki satış hareketleri tekrar bir durgunluğa girmiştir… Şirketimize telefon ederek her gün aynı soruları sormanız, telefonun diğer ucunda bulunan personelimizin size yeni bir cevap vermesini sağlamayacaktır. Çünkü personelimiz de size belli aralıklarla gönderdiğim bu bilgiler dışında başka bir bilgiye sahip değildir…

Yüce Allah’ın Kuran’ı Kerimi’nde buyurduğu gibi ‘Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardır’ ayeti kerimesindeki hikmetin en kısa zamanda tecelli edeceğine olan inancımızı zikrederek sizleri Allah’a emanet ediyorum''HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Gaziantep’te 10.3 milyon TL'lik 4 arsa satılacak

Gaziantep’te 10.3 milyon TL'lik 4 arsa satılacak

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan 4 arsa, 10 milyon 398 bin 798 lira bedelle satışa çıktı.

23 Ocak 2018


Antalya Kepez’de 8 arsa satışa çıktı

Antalya Kepez’de 8 arsa satışa çıktı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Kepez’de 8 adet arsanın satışı yapılacak.

23 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum