‘Jet Fadıl’ın Yeni Projesi: Yüksek Kârlı AVM!

İstanbul Bayrampaşa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Kasım 2014
‘Jet Fadıl’ın Yeni Projesi: Yüksek Kârlı AVM!

Yarım kalan projelerle binlerce vatandaşı mağdur etmesiyle ünlenen 'Jet Fadıl' lakaplı işadamı Fadıl Akgündüz yeni bir proje için kolları sıvadı.

Yerli otomobili kâğıt üzerinde kalan, Caprice Gold Oteli projesi yarım kalan, Maldivler’de otel projesi hayal olan Fadıl Akgündüz; şimdi de “yüksek kârlı AVM” vaadiyle halktan para toplama peşinde.

Kâğıt üzerinde kalan projeler ve arkasında bıraktığı mağdurlar ordusuyla ismi özdeşleşen Fadıl Akgündüz’ün skandallarına gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Ne yerli otomobili ne de Caprice Gold Bayrampaşa ve Malpler otel projelerini hayata geçirebilen Fadıl Akgündüz, şimdi de “yüksek kârlı AVM kurmak” için kolları sıvadı. Gurbetçilerden topladığı 650 milyon Alman Markı’nı (350 milyon Euro) batırdıktan sonra dolandırıcılıktan 1,5 yıl hapis yatan Akgündüz, son olarak Caprice Gold projesini de yarım bırakarak müşterilerine 8 aydır kira ödemesi yapmıyor. Her projesinde kendine güvenenleri maddi zarara uğratan Akgündüz’ün son projesinin 9 bin metrekarelik AVM olduğu öğrenildi.

''YENİ MAĞDURLAR OLUŞABİLİR''

İmza Pazarlama (İMPA) ismini verdiği market kurma iddiasındaki Akgündüz, daha önce piyasadan para toplarken yaptığı gibi yine “yüksek kâr” vurgusu yaparak perakende zinciri kuracağını ileri sürüyor. Distribütörlükler dağıtarak zinciri genişletmeyi vaat ediyor. İlk etapta 700 şubeli bir zincirden söz eden Akgündüz’ün bu şubeleri distribütörlük yoluyla satarak yine piyasadan para toplayacağı ifade ediliyor. Daha önceki “yüksek kâr” vaatlerini tutmayıp para topladığı kişileri mağdur eden ‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz yine “yüksek kâr” vaat ediyor ve yine distribütörlük satışı adı altında para toplama faaliyetinde. Her defasında para toplayacağı kişileri bulan ancak vaatlerinin tutmayan Fadıl Akgündüz’ün İMPA projesine para yatıran olup olmayacağı merak ediliyor. İlk şubesi 6 ay içinde açılması planlanan yüksek kâr vaatli projenin önceki projelerde olduğu gibi yeni mağdurlar oluşmasına yol açabileceği belirtiliyor.

Proje bilgilerinin paylaşıldığı internet sayfasında projenin maketi de yer aldı. Sayfada ise projeye yönelik şu ifadeler yer alıyor:

“Hipermarket projesiyle güvene dayalı (önce satalım sonra yapalım) ticari modeli değil (zaten şartlar da buna müsait değil), günlük hızlı perakende satış ciroları ve günlük yüksek kâr modeliyle, modern Müslüman işadamımız engelleri aşmak için geceli gündüzlü çabalıyor.”

Sayfaya yorum yapan Akgündüz mağdurları ise yeni projeye tepki göstererek bu projenin yeni mağdurlar oluşturmak için ortaya çıkartıldığını düşünüyor.

1 MİLYAR LİRALIK DEVREMÜLK SATTI

Zaman gazetesinde yer alan habere göre; Caprice Gold Oteli’nden 1 milyar liraya yakın tutarda devremülk satan Fadıl Akgündüz’ün bu parayı nereye harcadığı ise hâlâ sır. 8 aydır kira borçlarını ödeyemeyen Akgündüz’ün yakın çevresine Caprice Gold’u 24 aydan önce bitiremeyeceğini ve bu yüzden insanların karşısına çıkamadığını söylediği ileri sürülüyor.

''REZİL OLDUM''

Akgündüz mağdurları ise son olarak Caprice Gold önünde eylem düzenledi. Yapılan eyleme katılan 66 yaşındaki Emine Küçükler, tek geçim kaynağı olan kira getirili dairesini satarak bu projeye yatırım yaptığını dile getirerek şunları söyledi: “Bu Fadıl Akgündüz 8 aydır kiramızı ödemiyor. Perişan oldum. Rezil oldum” Birçok mağdur tüm mal varlığını, evini, arabasını Akgündüz’e kaptırdığını ifade ederken, bazı mağdurlar bu yüzden ailevi sorunlar yaşadığını dile getiriyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.