Kadıköy Belediyesi’nden Kurbağalıdere’ye Otele İtiraz

Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında 3 bin metrekarelik alanı kapsayan imar planını bakanlık onayladı. Kadıköy Belediyesi ise 12 kata kadar otel yapımına izin veren imar planına itiraz etmeye hazırlanıyor...

01 Temmuz 2016
Kadıköy Belediyesi’nden Kurbağalıdere’ye Otele İtiraz Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında 3 bin metrekarelik alanı kapsayan imar planı nı bakanlık onayladı. Kadıköy Belediyesi ise 12 kata kadar otel yapımına olanak veren imar planına itiraz etmeye hazırlanıyor...

Kadıköy eski Salıpazarı olarak da bilinen Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alanın imar planını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 12 katlı otel yapımına olanak tanıyan imar planına itiraza hazırlanıyor.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan imar değişikliğine itiraz edeceklerini açıkladı.

ONCA SORUN VARKEN...
Kurbağalıdere ıslahının hala tamamlanmadığını hatırlatan Nuhoğlu, “Türkiye’de bunca önemli sorunlar varken Çevre Bakanlığı’nın Kadıköy’de Kurbağalıdere kenarında bir otele imar vermesini doğru bulmuyoruz. Yıllardır ıslah edilmeyen Kurbağalıdere kenarına otel yapılması için imar planını değiştirmeyi anlamak mümkün değil” dedi.

BAKANLIĞIN İLÇEDEKİ İMAR PLANINA MÜDAHALE ETMESİ DOĞRU DEĞİL
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bir ilçedeki imar planına müdahalesinin doğru olmadığının altını çizen Nuhoğlu, ““3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 9. Maddesi’nde  Bakanlık gerekli görülen hallerde, kamu yapıları ile ilgili imar planı ve değişikliklerinin, umumi hayata müessir afetler dolayısıyla veya toplu konut uygulaması veya Gecekondu Kanununun uygulanması amacıyla yapılması gereken planların ve plan değişikliklerinin, birden fazla belediyeyi ilgilendiren metropoliten imar planlarının veya içerisinden veya civarından demiryolu veya karayolu geçen, hava meydanı bulunan veya havayolu veya denizyolu bağlantısı bulunan yerlerdeki imar ve yerleşme planlarının tamamını veya bir kısmını, ilgili belediyelere veya diğer idarelere bu yolda bilgi vererek ve gerektiğinde işbirliği sağlayarak yapmaya, yaptırmaya, değiştirmeye ve re'sen onaylamaya yetkilidir” deniyor.  Şimdi soruyorum Kurbağalıdere kenarına 12 katlı otel inşaatı planı için hangi “zorunlu” koşullar yaşanıyor? Otel yaparak nasıl bir kamu yararı sağlayacaksınız?” ifadesinde bulundu.

TİCARİ ODAKLI PLANLAR YAPILIYOR
Kamu yararı gözetilmeden tamamen ticaret odaklı planlar yapıldığını belirten Nuhoğlu, “  Kamu yararı hesaba katmadan sadece ticaret odaklı planlar yapılıyor.   Ortada yıllardır ıslah edilemeyen bir dere ve ticaret alanı yapılması için imar planı değişikliği yapan bir bakanlık var. Kadıköylülerin otele ihtiyacı yok ve o alanda otel yapılması da doğru değil.  Kadıköylüler otel değil bir an önce derenin ıslah edilmesini istiyor. Bakanlık tarafından değiştirilen planları inceliyoruz. Gerekli itirazları yapacağız” dedi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


 İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB, Sultangazi’deki 600 metrekare konut ve ticaret imarına sahip arsasını ihale yoluyla satışa çıka

22 Ocak 2018


Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Koz Group imzalı Horizon Life Beytepe Ankara Çankaya’da 675 bin TL’de 4+1 konutlarında hemen teslim

20 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum