Kadıköy Kartal Metrosu Buralarda Fiyatları Yüzde 60 Artırdı

11 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Kadıköy Kartal Metrosu Buralarda Fiyatları Yüzde 60 Artırdı
Kadıköy Kartal metrosu gelip geçtiği yerde gayrimenkul fiyatlarını uçurdu. 5 yılda fiyatlar yüzde 60 artış gösterdi...

Kadıköy Kartal metro hattı gelip geçtiği yerlerde gayrimenkul fiyatlarını adeta zirveye taşıdı.

Eva Gayrimenkul Değerleme, güzergahta araştırma yaptı. Buna göre, Kadıköy Kartal metrosu güzergahında gayrimenkul fiyatları 2011 yılına kıyasla zirveye çıktı.

Araştırmaya göre Kartal'da D-100 Karayolu ile Tem Otoyolu arasında daire birim metrekare fiyatları bin 500-4 bin 450 TL arasında iken, bugün 3 bin TL -6 bin 800 TL seviyesine yükseldi.

Kartal'da D 100 Karayolu ile sahil yolu arasında daire birim metrekare satış rakamları ise bin 600-5 bin 700 TL arasında iken, 2016 yılı itibariyle bu rakam 5 bin -12 bin 500 TL düzeyine çıktı.

EVA Gayrimenkul Değerleme Proje Koordinatörü Fatih Doğan, Kadıköy-Kartal metrosu güzergahında olan Kartal, Maltepe, Küçükyalı, Bostancı, Kozyatağı, Acıbadem ve Kadıköy çevresinin geçmişte hiç görülmediğini kadar değer kazandığını söyledi.

5 YILDA FİYATLAR YÜZDE 60 ARTTI
Söz konusu güzergahta gayrimenkul fiyatlarının 2011 yılına kıyasla yüzde 60 artış gösterdiğini belirten Doğan, metro hattına entegre olacak diğer ulaşım bağlantılarıyla artışın devam edeceğini vurguladı.

ARTIŞ DEVAM EDECEK
Hattın önümüzdeki dönemde yeni ulaşım projeleriyle entegre edilmesine paralel olarak gayrimenkulde değer artışının devam edeceğine dikkat çeken Doğan, hattın Kaynarca’ya kadar uzatılması için inşaat çalışmaları devam ettiğini, inşaatı devam Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı ile Kadıköy-Kartal Metro hattını birleştirecek Bostancı İDO-Kozyatağı-Küçükbakkalköy-İçerenköy-Dudullu metro hattında ise inşaat çalışmalarının başladığını ifade etti.

Üst ölçekli yatırımların tamamlandığı Kartal'da, mülkiyet yapısı temiz büyük parsellerde konut ve ofis yatırımlarının dengeli şekilde arttığına dikkat çeken Doğan, ilçede sanayi alanları ve eski sitelerin yerini sosyal donatı alanları fazla markalı projelere bıraktığını söyledi.

FİKİRTEPE’DE METREKARE BİRİM FİYATLARI 10 BİN TL’Yİ BULDU
Kentsel dönüşüm çalışmaları devam eden Fikirtepe'de ise bölgenin ulaşım bağlantıları bakımından güçlü bir konumda olmasının gelişim sürecine olumlu yansıdığını belirten Doğan, halihazırda yüksek katlı rezidans ve konut bloklarının yükseldiği Fikirtepe'de 2016 itibariyle birim metrekare fiyatlarının 8 bin TL ile 10 bin TL seviyesine ulaştığını söyledi.

"Kadıköy Kartal Metrosu Buralarda Fiyatları Yüzde 60 Artırdı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap