Kadıköy’e Kat Sınırı Geldi

24 Şubat 2016
PAYLAŞ
Kadıköy’e Kat Sınırı Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İstanbul Kadıköy'e kat sınırı getirdi...

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı ilçelerden olan Kadıköy'de artan projelerin yoğunluğu arttıracağı ve siluetin bozulacağı kaygısı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi yeni bir karar aldı. İBB Meclis kararıyla İstanbul Kadıköy'de binalara 15 kat sınırı getirdi.

Yeni yapılarda inşaat hakkının aynı kaldığı karara göre yüksekliğin serbest olduğu alanlara 15 kat sınırı getirildi. Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre bölgede emsal 2.07, yükseklik serbest. Yani bin metrekare bir alanda 2 bin 70 metrekare inşaat yapılabiliyor. Taban alanını az tutan şirketlerin deniz manzarası için binaları giderek yükselttiklerini belirten yetkililer bu karar ile bunun önüne geçilmiş olacağını belirtti.

Kadıköy kat sınırlaması kararı ilçenin üçte ikisinde geçerli olacak. Şirketler yine aynı inşaat hakkına sahip olacak ancak 15 kata kadar inşaat yapabilecekler. Kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun yaşandığı Fikirtepe bu kararın uygulama alanında değil. Fikirtepe'nin kendine ait planı ile çalışmalar devam edecek.


"Kadıköy’e Kat Sınırı Geldi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap