Kadıköy’e Kat Sınırı Geldi

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

24 Şubat 2016
Kadıköy’e Kat Sınırı Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İstanbul Kadıköy'e kat sınırı getirdi...

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı ilçelerden olan Kadıköy'de artan projelerin yoğunluğu arttıracağı ve siluetin bozulacağı kaygısı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi yeni bir karar aldı. İBB Meclis kararıyla İstanbul Kadıköy'de binalara 15 kat sınırı getirdi.

Yeni yapılarda inşaat hakkının aynı kaldığı karara göre yüksekliğin serbest olduğu alanlara 15 kat sınırı getirildi. Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre bölgede emsal 2.07, yükseklik serbest. Yani bin metrekare bir alanda 2 bin 70 metrekare inşaat yapılabiliyor. Taban alanını az tutan şirketlerin deniz manzarası için binaları giderek yükselttiklerini belirten yetkililer bu karar ile bunun önüne geçilmiş olacağını belirtti.

Kadıköy kat sınırlaması kararı ilçenin üçte ikisinde geçerli olacak. Şirketler yine aynı inşaat hakkına sahip olacak ancak 15 kata kadar inşaat yapabilecekler. Kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun yaşandığı Fikirtepe bu kararın uygulama alanında değil. Fikirtepe'nin kendine ait planı ile çalışmalar devam edecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.