Kahramankazan Millet Bahçesi açılışa hazırlanıyor

Ankara'nın yeni millet bahçesi Kahramankazan'da hizmete açılıyor.

30 August 2021
Kahramankazan Millet Bahçesi açılışa hazırlanıyor Türkiye'nin 81 iline millet bahçesi kazandırma adına çalışmalar yürütülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ aracılığıyla yürütülen millet bahçesi çalışmalarıyla şehirlere yeşil alanı bol nitelikli yaşam alanları kazandırılıyor.

Hayata geçirilen millet bahçeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin emlak piyasasına doping etkisi yaratıyor. Millet bahçeleri bu bakımdan gayrimenkul sektörü açısından da önem taşıyor.

Sabah'ta yer alan habere göre, Başkent Ankara'daki yeni millet bahçesi Kahramankazan ilçesinde açılıyor. Projede sona gelindiği ve önümüzdeki günlerde vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

KAHRAMANKAZAN'A NİTELİKLİ YAŞAM ALANI

Kahramankazan Millet Bahçesi Projesi, ilçenin çehresini değiştirmeye hazırlanıyor. Proje alanında spor kompleksleri, bisiklet yolu, Millet Kıraathanesi, amfi tiyatro, sanat sokağı, yöresel ürünler pazarı, botanik parkı, çocuk müzesi, festival alanı, sanat atölyeleri gibi sosyal donatılar yer alacak. Aynı zamanda çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu yolu, yapay gölet, piknik alanı gibi bölümler de vatandaşlara sunulacak.

ANKARA'NIN MERKEZİNE 20 DAKİKA UZAKLIKTA

Kahramankazan Millet Bahçesi Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, projenin önümüzdeki günlerde hizmete açılmasının hedeflediklerini aktardı.

Projenin sadece Kahramankazan'a önemli bir değer katmakla kalmayacağını, aynı zamanda Ankara için de önemli bir yeşil alan olacağını belirten Başkan Oğuz, "Ankara kent merkezine 20 dakikalık uzaklıkta olan Kahramankazan Millet Bahçemiz, şehrin gürültüsünden kurtularak, rahat bir nefes almak isteyenlerin de uğrak noktası olacak. Kahramankazan'ımızın çehresini değiştirecek olan Millet Bahçemize kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile tüm emeği geçenlere Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum