Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi

Emeklilere özel hayata geçirilen 75 konut sahibini buldu. İşte Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri kura sonuçları tam listesi...

05 Mayıs 2016
Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi Emeklilere özel hayata geçirilen 75 konut sahibini buldu. İşte Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri kura sonuçları tam listesi...

TOKİ tarafından Kahramanmaraş Türkoğlu'nda emeklilere özel hayata geçirilen Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri projesinde 75 konut sahibini buldu.

Kahramanmaraş Türkoğlu Toki Evleri kura çekilişi bugün saat 10:00'da Türkoğlu Belediyesi Misak-ı Milli konferans salonunda yapıldı. 75 konut için 243 kişinin başvuruda bulunmuştu.

KAHRAMANMARAŞ TÜRKOĞLU TOKİ EVLERİ KURA SONUÇLARI TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kura sonucunda asil ya da yedek olarak konut almaya hak kazanamayan vatandaşlar başvuru bedellerini 9 Mayıs itibariyle Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecek.

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C Ziraat Bankası A.Ş’nin Türkoğlu Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.
Sözleşme imzalama aşamasında;

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kahramanmaraş il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

- Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek
başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ

- Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.
- Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilir.
- Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilir.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ'den Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm projesi

TOKİ, Trabzon Yomra'da kentsel dönüşüm ve gelişim projesi hayata geçirecek. Buna göre 511 konut ve 2

14 Ekim 2017


TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

TOKİ ve Emet Belediyesi Kütahya'ya 219 konut yapacak

Sosyal Konut üretici TOKİ’nin, Kütahya'ya yapacağı 219 konutun ihalesi 6 Kasım'da gerçekleşecek.

13 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.