Kahramanmaraş'ta bungalov evler inşa ediliyor

Yedikuyular bölgesine son dönemin konutta trendlerden olan bungalov evleri inşa ediliyor.

27 November 2020
Kahramanmaraş'ta bungalov evler inşa ediliyor Kahramanmaraş'ın turistik bölgesi Yedikuyular'da son yıllarda kayak turizmine olan ilgi arttı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de bölgedeki turistik yatırımlarını artırdı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, Yedikuyular bölgesindeki kayak alanına bungalov ve bedesten evleri inşa ediliyor. Yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldığı bildirildi.

25 BUNGALOV EV İNŞA EDİLİYOR

Yedikuyular bölgesinde sürdürülen çalışmalar hakkında konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Yedikuyular Kayak Merkezi'mize ulaşım sağlayan arterde lokal genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Yine geçtiğimiz yıl düzen getirdiğimiz satış evlerinin bulunduğu bölgede bir bedesten inşa ediyoruz. Bu çalışmamızda da sona geldik" diye konuştu.

Bölgedeki yatırımları hızlandırdıklarını aktaran Başkan Güngör, "Bu yıl ilk kez kayak merkezimizde ziyaretçilere konaklama imkanı da sağlayacağız. İçme suyu ve kanalizasyon altyapımızı tamamladık. 25 adet bungalov ev inşaatı da hızlı bir şekilde tamamlanıyor" ifadelerini kullandı.

PANDEMİ DÖNEMİNDE İLGİ ARTTI

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs salgınında konut tercihlerinin değiştiği biliniyor. Bu dönemde izole ve müstakil yaşam biçimi öne çıktı. Bu süreçte bungalov evlerine de ilginin arttığı ifade ediliyor.

Hint kültürüne ait olan bungalov evleri, tek katlı ve ahşaptan inşa ediliyor. Bu evlerin yapı malzemeleri doğal malzemelerden oluşuyor. Böylelikle hem sağlıklı hem de ekolojik bir görüntü çiziyor.

Ülkemizde ilk olarak küçük pansiyon tarzı yerlerde kullanılmaya başlanan bungalov evleri, pandemi dönemiyle hayat sürmek için de tercih edilir hale geldi. İlerleyen dönemlerde bu evlere olan ilginin daha da artabileceği belirtiliyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum