• Emlak Haberleri
  • Kanal İstanbul Güzergahında Fiyatlar 4 Katına Çıktı

Kanal İstanbul Güzergahında Fiyatlar 4 Katına Çıktı

Kanal İstanbul projesinin güzergahı daha netleşmeden arsa fiyatları uçuşa geçti. Küçükçekmece Arnavutköy hattında fiyatlar son bir yılda 4 katına kadar çıktı...

23 Ağustos 2016
Kanal İstanbul Güzergahında Fiyatlar 4 Katına Çıktı Kanal İstanbul projesinin güzergahı daha netleşmeden arsa fiyatları uçuşa geçti. Küçükçekmece Arnavutköy hattında fiyatlar son bir yılda 4 katına kadar çıktı...

İstanbul Avrupa yakasında Karadeniz ile Marmara Denizi arasında yaklaşık 43 kilometre uzunluğunda yapılması planlanan Kanal İstanbul projesinin yıl sonuna kadar ihaleye çıkması bekleniyor.

Yap İşlet Devret modeliyle ihale edilmesi planlanan Kanal İstanbul projesi için çalışmalar devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, alternatif güzergahları üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıklamıştı.

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Zuhal Balsarı, Kanal İstanbul projesinin güzergah üzerindeki etkilerini değerlendirdi. Balsarı, Küçükçekmece - Başakşehir - Arnavutköy hattında arsa fiyatlarının son bir yılda 2 ila 4 kat oranında artış gösterdiğini belirtti.

Söz konusu bölgenin özellikle ulaşım alanındaki yeni yatırımlarla ciddi oranda daha cazip hale geleceğini belirten Balsarı, bölgede 3. Havalimanı ve 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolu ile Kuzey Marmara Otoyolu Projesi gibi önemli projelerinde yer aldığını söyledi.

Bu Bölgelere Talep Artıyor
Bu potansiyelin bölgedeki yatırımı arttırdığına dikkat çeken Balsarı, “Bahçeşehir, Esenyurt, Başakşehir, Küçükçekmece ve Arnavutköy’de yeni projeler ve alınan ev sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle Arnavutköy ilçesinin Bolluca, Haraççı, Boğazköy, Boyalık, Yeniköy ve Taşoluk mahalleleriyle Başakşehir ilçesinin Kayabaşı, Bahçeşehir ve Ziya Gökalp mahallelerine yatırımcı taleplerinin oldukça arttığı gözleniyor” dedi.

Değerlenme Başlangıç Aşamasında
Değerlenmenin henüz başlangıç aşamasında olduğunu söyleyen Balsarı, Kanal İstanbul projesinin yarattığı dinamiklerin, bölgedeki gerek arsa ve arazi deposuna yönelik talebi arttırmak, gerekse bölgeye yönlendirilecek nüfusa yönelik hizmet sektöründeki ihtiyacın artmasına destek verecek nitelikte olduğunu söyledi.

Güzergahla Beraber Beklentiler Karşılacak
Proje için henüz net bir güzergah çizilmediğine dikkat çeken Balsarı, bu durumun bölgedeki talebin maksimum düzeye çıkmasını engellediğini açıkladı. Balsarı, “Detayların belirgin hale gelmesiyle gerek arsa ve arazi sahipleri gerekse proje yatırım kararlarını bölgeye yönlendirmiş yatırımcılar yakın gelecekte beklentilerini üst düzeyde karşılayabilecekler” diyerek sözlerini sonlandırdı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.