Kanal Riva Projesi 19 Ekim’de Tekrar Masaya Yatırılacak!

İstanbul Beykoz'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ekim 2015
Kanal Riva Projesi 19 Ekim’de Tekrar Masaya Yatırılacak!

İstanbul’un mega projeleri arasında yer alan Kanal Riva projesi ne zaman başlayacak merak konusu. İşte Kanal Riva projesinde son durum…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Riva Deresi’nin doğaya uygun olarak ıslah edilerek tekrar turizme kazandırılması hedefi ile geliştirilen Kanal Riva projesi ne zaman başlayacak merak konusu.

Geçtiğimiz yıl ilk kez Hollanda’da görücüye çıkan Kanal Riva projesinde aradan 2 yıl geçmesine rağmen henüz bir adım atılmadı.

19 EKİM’DE TEKRAR MASAYA YATIRILACAK
Beykoz Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırmcılar Derneği’nden aldığımız bilgiye göre, Kanal Riva projesi ile ilgili tüm protokoller imzalandı. Bu ayın 19’unda Beykoz Belediye Başkanlığı’nda yapılacak toplantı sonrası Beykoz Kanal Riva projesinin yol haritası belirlenecek.

beykoz kanal riva

KANAL RİVA PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Kanal Riva projesi ne zaman başlayacağı konusunda henüz net bir tarih verilmiyor. 19 Ekim’de Beykoz Belediye Başkanlığı’nda yapılacak olan toplantı sonrası bu soruların yanıt bulması bekleniyor.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırımcıları Derneği koordinasyonunda yürütülen Kanal Riva projesinin bölgede turizmi canlandırması bekleniyor.

İstanbul’un çılgın projeleri arasında yer alan Kanal Riva projesinin bölgesel kalkınmaya da destek olması öngörülüyor.

KANAL RİVA NEREDE?
Kanal Riva projesi Riva Deresi’nin DSİ tarafından ıslahı yapılan 17 kilometrelik şeridinin devamında yer alan 15 kilometrelik kısımda konumlanıyor.

DİLEYEN TEKNE GEZİNTİSİ YAPACAK DİLEYEN BALIK TUTACAK
Riva’yı bir çekim merkezi haline getirecek olan Kanal Riva projesi kapsamında Riva Deresi’nde 50 metre genişliğinde ve 5 metre derinliğinde bir kanal yer alıyor. Kanal Riva projesi tamamlandığında bu kanal üzerinde isteyenler tekne ile gezinti yapabilecek isteyenler ise balık tutabilecek.

Kanal Riva projesi etrafında doğal dokuya uygun butik oteller de planlanıyor. Bu oteller sayesinde 5 bin kişiye istihdam sağlanacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

One Direction ​grubundaki , 24 yaşındaki ​yeni  baba ​olan ​ Louis Tomlinson, bebeği ve bebeğin anne

11 Temmuz 2017


Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

THBB tarafından hazırlanan 'Hazır Beton Sektör Raporu' açıklandı.

09 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat