Kanyon, Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Haziran 2015
Kanyon, Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

İstanbul'un sayılı üstü açık ve özel bir konsept sahibi AVM'lerinden olan, her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Kanyon, kendiniyenilemeye devam ediyor.

Kanyon, Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

İstanbul’un stil sahibi alışveriş merkezlerinden biri olan Kanyon, özellikle yemek ile alakalı bölümlerinde çehresini yeniliyor. Genel Müdür Cem Eriç, 2015 senesinin Kanyon için çok hareketli geçeceğini, AVM'nin tam anlamıyla bir yenilenme yaşandığını belirtti. Cem Eriç'ten alınan bilgiler ışığında Kanyon'da Konyalı'nın yerine haziranda "Colonie" ve "Topaz" restoranlarının bağlı olduğu "Desert Group"un yeni konsept restoranı "Escale" açılacak. Diğer önemli gelişme de ünlü şef Civan Er'in yepyeni fikri "Tazele"nin kısa süre içinde yine Kanyon'da yer alması.

DOT’tan Yeni Sezon

Tazele'nin ise Civan Er'in çok yenilikçi bir yaklaşımla az sayıda yemeği, uygun fiyata sunacağı bir restoran olduğunu anlatan Genel Müdür Cem Eriç, şöyle devam etti: "Yeme-içme dışında en heyecanlı olduğumuz yenilik ise ekim ayında Kanyon'da sahne alacak ‘DOT Kanyon'da' projesi. Türkiye'de çağdaş tiyatronun gelişmesine büyük katkıları olan DOT, yeni sezonu Kanyon'da açacak. Kültür ve sanat alanında başka projeler de geliştiriyoruz." Kanyon'un yeni projeleri arasında yer alan Escale Konyalı'nın, Tazele bir hediyelik eşya mağazasının, Gram Galata Muhallebicisi'nin, DOT Tiyatrosu ise terasta Hakkasan'ın açıldığı alana gelecek.

Dokuz Yıldır Aktif

Eczacıbaşı ve İş GYO ortaklığı ile 2006 yılının mayıs ayında hizmete açılan Kanyon'un, bu yıl 9. yaşını kutladığını kaydeden Cem Eriç, istikrarlı bir gelişim gösterdiklerini, bunu faaliyet gösterdikleri dokuz yıl boyunca sürdürmeyi başardıklarının da altını çizdi.

Bir Yılda 14 Milyon Ziyaretçi

Alışveriş merkezinin yıllık ticaret hacminin yaklaşık 500 milyon lira olduğunu anlatan Cem Eriç, "Yılda 14 milyon misafir ağırlıyoruz, günlük ortalama misafir sayımız 38 bini aşıyor. Kanyon'un amiral gemisi ise Harvey Nichols" dedi. Kanyon'un kiralanabilir alanının 40 bin 500 metrekare olduğunu hatırlatan Cem Eriç, zaman içinde mağaza karmasında bazı değişiklikler olduğunu, fakat perakende markaları için Kanyon'un cazibesini her zaman koruduğunu vurguladı. Halen Kanyon'da hiç boş mağaza olmadığının altını çizen Cem Eriç, Eylül 2014'te, İspanyol İnditex Grubu'nun Zara Home ve Massimo Dutti markalarının da Kanyon'da mağaza açtıklarını söyledi.

Doğayla Uyumlu, Sürdürülebilir AVM

Doğayla uyum ve sürdürülebilirlik uygulamaları konusunda da sektöre öncü olduklarını belirten Cem Eriç, "Çarşı ortak alan elektrik ihtiyacımızın yüzde 50'sini karşılıyoruz. Kojenerasyon tesisimiz, çatımızda yer alan 100 adet güneş enerji panellerimiz başta olmak üzere pek çok uygulamayla bina yönetiminde dünyanın en prestijli sertifika programlarından ‘BREEAM-in-use' sertifikasyonumuz ‘excellent' düzeyde tamamlandı." dedi. Bu sürdürülebilir yapının bütün AVM'lerde uygulanması en büyük temennimiz.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat