Kapalıçarşı’da Yönetim Seçimi 17 Ocak’ta Yapılacak

İstanbul Fatih'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Ocak 2016
Kapalıçarşı’da Yönetim Seçimi 17 Ocak’ta Yapılacak

Restorasyon çalışmaları muhatabı olarak Kapalıçarşı'da oluşturulacak yönetim kurulu için 17 Ocak'ta seçim yapılacak...

Dünyanın en fazla ziyaret edilen turistik mekanlarından Tarihi Kapalıçarşı'da yaklaşık 5 yıl sürmesi beklenen restorasyon çalışmaları yakın zamanda başlayacak. Çalışmaların başlaması için en önemli adımlardan olan yönetim kurulu seçimi gerçekleştirilemedi.

Fatih Sultan Mehmet zamanında yaptırılan 554 yıllık Kapalıçarşı için Fatih Belediyesi restorasyon projesi hazırladı ve bakanlık onayından geçti. Ancak çalışmaların başlaması için çarşı esnafından 9 kişi, kamu kurumlarından 4 kişi olmak üzere 13 kişilik yönetim kurulunun oluşturulması gerekiyor. Bu temsilciler Fatih Belediyesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Valiliği temsilcisi olacak.

9 Ocak'ta gerçekleşen yönetim kurulu seçimine çarşıdaki 2 bin 461 hak sahibinden 412'si oy kullanmaya gelince seçim gerçekleştirilemedi. Salt çoğunluğun sağlanamadığı seçim 17 Ocak tarihine ertelendi. 17 Ocak'ta katılım sayısına bakılmaksızın seçim yapılacak ve yönetim kurulu oluşturulacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.