Kapıcı Çalıştıran Apartmanlara Hekim Şartı

29 Nisan 2016
PAYLAŞ
Kapıcı Çalıştıran Apartmanlara Hekim Şartı

Sigortalı kapıcı çalıştıran apartmanlara uzman ve hekim görevlendirilmesi şartı getirildi. 1 Temmuz'dan sonra buna uymayan apartman yöneticilerine her ay 13 bin TL idari para cezası kesilecek...

30 Aralık 2012 tarihinde yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile beraber kamu-özel fark etmeksizin bütün işyerlerine uzman ve hekim görevlendirilmesi zorunluluğu getirildi. Bu konuda işyerine geçiş süresi tanınırken bu süre 1 Temmuz 2016’da sona eriyor.

Bu kapsamda 1 Temmuz’dan itibaren kamu kurumları ve az tehlikeli sınıfta yer alıp 50’den az çalışanı bulunan işyerlerinde de uzman ve hekim görevlendirme zorunluluğu başlıyor. Bugün itibariyle tehlikeli sınıfta olup 50’den fazla çalışanı olan işyerlerine her ay için 19 bin 533 TL para cezası verilirken, 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli iş yerlerine de 1 Temmuz’dan sonra 3 bin 906 TL para cezası kesilecek.

YÖNETİCİYE 13 BİN TL CEZA

Apartmanlara da getirilen bu zorunluluk dikkat çekiyor. Sigortalı kapıcı çalıştıran apartmanlarda 1 Temmuz 2016’dan itibaren belirlenen süreler kapsamında uzman ve hekim görevlendirilmesi gerekiyor. Görevlendirme yapmayan apartman yöneticisine her ay için 13 bin TL idari para cezası kesilecek.


"Kapıcı Çalıştıran Apartmanlara Hekim Şartı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap