Karabük Safranbolu Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Karabük Safranbolu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

13 Şubat 2016
Karabük Safranbolu Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Karabük Safranbolu Toki Evleri kura çekilişleri bugün saat 13:00’da yapıldı. İşte Karabük Safranbolu Toki kura sonuçları tam listesi…

Karabük Safranbolu Toki Emekli Konutları kura çekilişleri bugün saat 13:00’da Karabük Gençlik Spor il Müdürlüğü salonunda yapıldı. Kura sonucu 426 konut sahiplerini buldu.

KARABÜK SAFRANBOLU TOKİ KURA SONUÇLARI TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Karabük Safranbolu Toki kura çekilişinde asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanların başvuru bedelleri 17 Şubat 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası A.Ş. Karabük ilindeki tüm şubelerinden geri alınabilecek.

75 metrekare 2+1 dairelerin yer aldığı Karabük Safranbolu Toki Evleri projesinde fiyatlar 98 bin 700 TL’den başlıyor.

Minimum yüzde 12 peşinatla konut sahibi olunabilen Karabük Safranbolu Toki Evleri projesinde ayda 329 TL’den başlayan taksitlerle konut sahibi olunabiliyor.

240 aya kadar taksit imkanının sunulduğu Karabük Safranbolu Toki Evleri projesinde peşinatla sözleşme esnasında ödeniyor.

SÖZLEŞME AŞAMASI
Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar TOKİ’nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.Halk Bankası A.Ş Karabük Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Sözleşme imzalama aşamasında;
1. Karabük Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Karabük il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge
2. Karabük Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri
4. Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi gerekiyor.

OTURMA KOŞULLARI VE DEVİR İŞLEMLERİ
-Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor.
-Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshediliyor.
-Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal ediliyor.
-Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade ediliyor.

KARABÜK SAFRANBOLU TOKİEVLERİ NEREDE?

NEREDE

NEREDE 2

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


2 yorum

vatan

01 Mar 2016, 05:09

Emekli Vatandaşlarımız için İdaremiz Alt Gelir Projeleri (2+1 konut)kapsamında "Kuralı Satışa" sunulan projelerden % 25 kontenjan ayrılmakta(BURAYA DİKKAT EDELİM BU YAPILAN HER TOKİDE GEÇERLİ YANİ 1000 TANE YAPILSA DA SADECE AYNI 10000 TANE DE YAPILSA AYNI EMEKLILERE AİT BİR TOKI PROJESİ OLMAYACAK.BU YAZI BASBAKANLIK BİMERDEN GELMİŞTİR.VATANDAŞ ANLAMASI GEREKIR Kİ KURA ÇEKILIRKEN EVİ OLANLARDA KURADA OLACAKTIR.UYUMA KARABUK HALKI.... 240 ay vadeyle satış gerçekleştirilmektedir. Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler ile yapılan çalışmalar sonucunda öne çıkan talepler doğrultusunda, konut alıcısı temin edilmesi şartıyla(7900 KİŞİ HALKBANKASINA BAŞVURMUŞ HANGİ TALEPTEN BAHSEDİLİYOR); Valiliğin/Belediyenin/ Kaymakamlığın uygun arsalar temin etmesi halinde(ARSA MI YOK MİLLETİ OYALIYORLAR), İdaremizce yapılan çalışmalar neticesinde(İDARE NEYİ BEKLİYOR ), konut tipleri belirlenmekte(VATANDAŞ ZATEN KONUT TİPİ 2+1 DEMİŞ) ve buna göre konutlar yapılarak satışa sunulmaktadır. Bu kapsamda Emekli Vatandaşlarımızın herhangi bir derneğe üye olma şartı bulunmamaktadır.(EMEKLİLER DERNEĞİ NERDE) Ayrıca Konut satışlarına ait bilgiler İdaremizin web sitesi www.toki.gov.tr talep ve satış sayfasında yayınlanmakta olup, İdaremiz uygulamaları hakkında 444 86 54 nolu irtibat telefonundan da bilgi alabilirsiniz.(İŞTE SONUÇ "KARABÜKTE BÖYLE PLANLANMIŞ BİR PROJE YOKTUR DENİLECEKTİR.)


Muhterem odacı

13 Feb 2016, 04:27

Bence esas ihtiyaç sahipleri yine ayazda kaldı yazı köy de yapılan toki evlerinin sahiplerinin durumunun çogu iyi ve bir kaç evi olanlar dahi var benim ne evim nede arsam var ama toki çıksa idi yine alamıyacakmışım zaten nerden bulacaktım o peşinat olan 11.5 bin tl parayı yine parası olanlara yaradı bu iş yazık garibanımıza üstümüze basa basa çıktılar üç evladım var bir kümes bila bırakamıycammı çocuklarıma benim gibi evlatlarımda kira köşelerindemi sürünecek ey hükümet adamları 3 yılda emekli olan vekiller bu dünya çabuk geçer ahiret var ölüm var hesaplaşma var inşallah okunur içimden geçenleri anlatdım hakkınızı helal edin


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ 24 ilde 135 arsasını satışa çıkardı

TOKİ 24 ilde 135 arsasını satışa çıkardı

TOKİ tarafından 24 ilde, 1 milyon 152 bin 933 metrekare büyüklüğünde 135 arsa satışa çıkarılıyor.

13 Ocak 2018


TOKİ Gemlik projesinin ilk etabının temellerini atacak

TOKİ Gemlik projesinin ilk etabının temellerini atacak

TOKİ, deprem riski nedeniyle taşınma kararı alınan Bursa’nın Gemlik ilçesinde ilk temeli cumartesi g

12 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum