Kardeşlerin Davası Akmerkez’e Sıçradı

Akkök Grubu'ndan Ömer Dinçkök şirkette alınan kararlar ilgili 2 yeni hamle yaparak yargı sürecini hızlandırdı. Bunlardan biri de Akmerkez ile ilgili...

18 Temmuz 2014
Kardeşlerin Davası Akmerkez’e Sıçradı

Akkök Grubu'ndan Ömer Dinçkök şirkette alınan kararlar ilgili 2 yeni hamle yaparak yargı sürecini hızlandırdı. Bunlardan biri de Akmerkez ile ilgili...

Dinçkök kardeşlerden Ömer Dinçkök, Akkök Grubu'na bağlı şirketlerde alınan kararların iptali için başlattığı yargı savaşını iki yeni hamleyle hızlandırdı.

Dinçkök kardeşler arasındaki yargı savaşları hız kazanıyor. Kardeşlerden Ömer Dinçkök, Akkök Grubu'na bağlı şirketlerde alınan kararların iptali için başlattığı yargı savaşını iki yeni hamleyle hızlandırdı.Ömer Dinçkök'ün iki yeni hamlesi de Akmerkez'le ilgili.

Akmerkez'in 2013 faaliyetlerine ilişkin yapılan genel kurulda, avukatı aracılığıyla ağabeyi Ali Raif Dinçkök ve kızkardeşi Nilüfer Dinçkök Çiftçi'yi hedef alan sorular yönelten Ömer Dinçkök, bu genel kurulda alınan bazı kararların iptali için İstanbul 46. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtı.

Dinçkök, dava dilekçesinde Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı genel kurulunda alınan şu kararların iptalini istedi:

- Yönetim Kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmelerinin iptali
- Yönetim Kurulu üyeleri ve bağımsız yönetim kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesine ilişkin kararın iptali
- Yönetim Kurulu üyelerine verilen izin ve yetkilerin iptali
- 2014 yılında yapılacak bağışlar için belirlenen üst sınıra ilişkin kararın iptali

ÖZEL DENETÇİ İSTEĞİ

Ömer Dinçkök, İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne açtığı bir başka davada ise daha büyük bir hamle yaparak "Türk Ticaret Kanunu'nun 439/1 maddesi uyarınca Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na özel denetçi atanmasını" talep etti.

20 MİLYON LİRAYI AŞAN BÜTÇE

Bu hamle Ömer Dinçkök'ün, Akmerkez'in hesaplarının genel kurul ve yönetim kurulunca atanan denetçilerin yanı sıra kamu otoritesi tarafından atanacak tamamen bağımsız bir denetçi tarafından da incelenmesi anlamına geliyor. Ömer Dinçkök, Akmerkez Genel Kurulu'nda özellikle alışveriş merkezinin otoparkını işleten, tüm temizlik ve yönetim hizmetlerini yerine getiren, ayrıca 20 milyon lirayı aşan bütçedeki tadilatları yerine getiren Üçgan AŞ adlı şirketin faaliyetlerini sorgulamıştı.

ANLAŞMAZLIK MAHKEMEYE TAŞINDI

Türkiye'nin en köklü gruplarından olan Akkök Holding, Akmerkez, Aksa, Akenerji, Akiş gibi büyük şirketlerin hakim hissedarı. Akkök Holding'in hisseleri üç kardeş ve ailelerinin kontrolünde. Şirkette Ali Raif Dinçkök'e ait ARF Holding, Nilüfer Dinçkök Çiftçi'ye ait NDÇ Holding ve Ömer Dinçkök'e ait Atlantik Holding'in yüzde 33.3'er hissesi bulunuyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef Galatasaray'ın ana sponsoru oldu. Anlaşmayla beraber Galatasaray 3 yılda toplam 52,5 milyon TL e

10 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat