Karşıyaka Stadı Son Durum

İzmir Karşıyaka'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Mart 2016
Karşıyaka Stadı Son Durum

İnşaatı durdurma kararı alınan Karşıyaka Stadı'nda TOKİ yüklenici firmayı şantiyeden tasfiye etti...

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava yüzünden Karşıyaka Stadı'nda inşaat çalışmaları durmuştu. Bunun üzerinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Karşıyaka Stadı'nı hayata geçiren yüklenici firmayı şantiyeden çıkardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı davaya bakan Ankara 18. İdare Mahkemesi, Karşıyaka ve Göztepe statlarında inşaatlar durdurma kararı verdi ve 6 Ocak’ta tüm taraflara bildirdi. Danıştaya itiraz sürecince mahkeme kararını uygulamak zorunda olan TOKİ, yüklenici firmayı 22 Şubat’ta gerekli evrakları yollayarak inşaatı durdurup şantiyeyi tasfiye etti.

Karşıyaka Stadı'ndan 2 bine yakın kazık çakılarak zemin iyileştirilmesi tamamlanmıştı. Stad inşaatında üst yapıya başlanmak üzereydi. Konuyla ilgili açıklama yapan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz, TOKİ'nin gerekli evrakları tamamlayarak önümüzdeki günlerde Danıştay'a göndereceğini açıkladı.

Danıştan olumlu haber çıkmasının ardından inşaat kaldığı yerden devam edecek. İhalenin iptali onaylanır ise ihale ve ödenek süreçleri yenilenecek. Bu süreçten dolayı 10 ayda teslim edilmesi beklenen stadın bitiş süresi 2-3 yıl uzamış olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.