Kars’ta Yeni Stadyumun Yapımına Başlandı!

Kars Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Kars’ta Yeni Stadyumun Yapımına Başlandı!

Kars'ta yıktırılması ve çok amaçlı spor kompleksleri ile birlikte yeniden inşa edilmesine karar verilen Atatürk Stadı'nın yapımına başlandı...

Kars Atatürk Stadı’nın yapımına başlandı. Uzun yıllar Karslılara hizmet veren stadyumun yerine spor kompleksi yapılıyor.

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gürsel Polat yapımı devam eden stadyumda incelemelerde bulundu. Polat, 2 bin seyirci kapasiteli çok amaçlı spor kompleksinin yapımının 2016 yılında tamamlanacağını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gürsel Polat, “Bu yıl yer teslimi yapıldı. 2016 yılının 11. Ayında işin geçici kabulünü alacağız. Burası sentetik yüzeyli atletizm pisti oluyor. Pistleri tartan olacak. 2 bin seyirci kapasiteli, ortası yine çim olacak. Boş alanlarda açık spor tesisleri, voleybol, basketbol, tenis kortu gibi tesisler olacak. İnsanlarımız gelip burada rahat sporu yapabilecek” dedi.

Ayrıca Kars’a 10 bin seyirci kapasiteli stadyum yapılacağının müjdesini de veren Polat, önümüzdeki günlerde şehir dışında yapılması planlanan stadyumun yapımın netlik kazanacağını belirtti.

Kars merkezde bulunan Atatürk Stadı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan depremsellik çalışması sonucunda yıktırılması ve çok amaçlı spor kompleksleri ile birlikte yeniden inşa edilmesine karar verilmişti. Stadın yapımının 2016 yılına tamamlanması düşünülüyor. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ordu'ya Yeni Spor Tesisi Geliyor!

Ordu'ya Yeni Spor Tesisi Geliyor!

Ordu'nun Altınordu ilçesi Karşıyaka mahallesine yeni bir spor tesisi inşa ediliyor...

24 Nisan 2017


Niğde'ye AVM Geliyor!

Niğde'ye AVM Geliyor!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğdeliler AVM müjdesi verdi...

24 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.