Kartal Karadeniz Kültür Evi Açıldı

İstanbul Kartal'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Ekim 2015
Kartal Karadeniz Kültür Evi Açıldı

Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karadeniz Kültür Evi hizmete açıldı...

Karadenizli vatandaşların kültürlerini yaşayabilmeleri ve tanıtabilmeleri için Kartal'da hayata geçirilen Karadeniz Kültür Evi hizmete açıldı. Açılış için gelen vatandaşlara Kartal Belediyesi tarafından hamsi ikram edildi. Hamsiyi yiyen vatandaşlar, horon teperek bu mutlu günlerini kutladılar.

Açılışta konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “2009 yılında seçimi kazanıp göreve geldiğimizde Kartal merkez projesini geliştirdik. Şimdi biz istiyoruz ki, Kartal merkez projesi oluştuğunda, İstanbul’da herkes bilmeli ki, aynı Barselona’daki katedralin önü gibi, İstanbul’da herkes bilmeli ki, cumartesi günleri saat 3’ten gece 11’e kadar Kartal’a yeni yapacağımız meydanında mutlaka bir etkinlik var. Bu etkinlik, Doğu Karadeniz olabilir, Batı Karadeniz olabilir, Silifke olabilir, Erzurum olabilir, Trakya olabilir, Ege olabilir, mutlaka ve mutlaka Kartal’ın dışındaki insanımız da bilecek ki bugün cumartesi, bugün Kartal’ın merkezinde bir etkinlik var. İşte bu derneklerin görevi oradaki etkinlikleri düzenlemek. Onun için bu kültür merkezinin en önemli görevi, İğneada’dan Hopa’ya kadar Karadeniz’in bütün kültürünü bu merkezle birleştirip, Kartal halkıyla ve İstanbul halkıyla buluşturmaktır." dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.