Katar’dan 2022 Dünya Kupası İçin Türk Müteahhitlere Çağrı

16 Mart 2016
PAYLAŞ
Katar’dan 2022 Dünya Kupası İçin Türk Müteahhitlere Çağrı

Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, Katar'da gerçekleşecek 2022 Dünya Kupası için müteahhitlik işlerinin Türk inşaat firmaları tarafından yapılmasını istediklerini belirtti...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci, Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi’yi kabul etti. Katar Büyükelçisi Al-Shafi Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası için gerekli müteahhitlik işlerinin Türk firmaları tarafından yapılması istediği belirtildi.

Büyükelçi Al-Shafi, "Özellikle inşaat ve müteahhitlik alanında Türk firmalarının varlığının artırılmasından yanayız. Özellikle önümüzdeki günlerde yapılması planlanan büyük projelerin Türk firmaları tarafından yapılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Türk müteahhitlerin çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren Al-Shafi, "Birçok Türk müteahhitlik firması Katar’da faaliyet göstermektedir. Türk firmalarının çalışmalarından çok memnunuz. Büyük işler Türk firmalarına verilmekte. Türk firmaları ile çok iyi bir diyalog içindeyiz. 2022 yılında Katar’ın ev sahipliği edeceği Dünya Kupası için gerekli müteahhitlik işlerinin Türk firmaları tarafından yapılmasını istiyoruz" dedi.


"Katar’dan 2022 Dünya Kupası İçin Türk Müteahhitlere Çağrı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap