Kayabaşı Ucuz Konut Üssü Olmaktan Çıktı

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

19 Şubat 2016
Kayabaşı Ucuz Konut Üssü Olmaktan Çıktı

Dün gerçekleşen Toki Kayabaşı ihalesine 1 milyar 285 milyon TL teklif geldi. Fiyatların gün geçtikçe yükseldiği Kayabaşı ucuz konutun üssü olmaktan çıkıyor...

Toki Başakşehir Kayabaşı “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” işinin ihalesinin ikinci oturumu dün gerçekleşti. 8 firmanın teklif verdiği ihalede en yüksek teklif Makro İnşaat'tan geldi. Şirket toplam 1 milyar 285 milyon TL ile TOKİ'ye idare payı olarak 257 milyon TL teklif etti. TOKİ tarafından ihaleler değerlendirilip ihaleyi kazanan firma açıklanacak.

İhaleye söz konusu olan alan TOKİ tarafından planlanan ve Türkiye’nin en büyük uydukent projesi olarak biliniyor. Yapım çalışmaları devam eden 3. Köprü bağlantı yolu güzergahında yer alan arazi Atatürk Havalimanı'na 17 kilometre, 3. Havalimanı'na 20 kilometre mesafede konumlanıyor. 8 ihtisas hastanesine sahip Avrupa’nın en büyük Sağlık Kentine, Olimpiyat Stadına ve Başakşehir'e komşu yer alıyor.

Son zamanlarda bölgede yapılan ihalelere baktığımızda yüksek fiyatlarla karşılaşıyor. Alt gelir grubunun adresi olan Kayabaşı bu ihaleden de göründüğü gibi artık şehir merkezleri ile yarışır hale geldi. Son zamanlarda markalı konut projelerinin akınına uğrayan Kayabaşı'nda metrekare birim fiyatları yükselişe geçti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay

Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay

Toplam 4 mahalleyi içine alan Kadıköy Fikirtepe Kentsel Gelişim Alanı imar planına onay verildi.

25 Eylül 2017


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat