Kayabaşı Ucuz Konut Üssü Olmaktan Çıktı

19 Şubat 2016
PAYLAŞ
Kayabaşı Ucuz Konut Üssü Olmaktan Çıktı

Dün gerçekleşen Toki Kayabaşı ihalesine 1 milyar 285 milyon TL teklif geldi. Fiyatların gün geçtikçe yükseldiği Kayabaşı ucuz konutun üssü olmaktan çıkıyor...

Toki Başakşehir Kayabaşı “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı” işinin ihalesinin ikinci oturumu dün gerçekleşti. 8 firmanın teklif verdiği ihalede en yüksek teklif Makro İnşaat'tan geldi. Şirket toplam 1 milyar 285 milyon TL ile TOKİ'ye idare payı olarak 257 milyon TL teklif etti. TOKİ tarafından ihaleler değerlendirilip ihaleyi kazanan firma açıklanacak.

İhaleye söz konusu olan alan TOKİ tarafından planlanan ve Türkiye’nin en büyük uydukent projesi olarak biliniyor. Yapım çalışmaları devam eden 3. Köprü bağlantı yolu güzergahında yer alan arazi Atatürk Havalimanı'na 17 kilometre, 3. Havalimanı'na 20 kilometre mesafede konumlanıyor. 8 ihtisas hastanesine sahip Avrupa’nın en büyük Sağlık Kentine, Olimpiyat Stadına ve Başakşehir'e komşu yer alıyor.

Son zamanlarda bölgede yapılan ihalelere baktığımızda yüksek fiyatlarla karşılaşıyor. Alt gelir grubunun adresi olan Kayabaşı bu ihaleden de göründüğü gibi artık şehir merkezleri ile yarışır hale geldi. Son zamanlarda markalı konut projelerinin akınına uğrayan Kayabaşı'nda metrekare birim fiyatları yükselişe geçti.


"Kayabaşı Ucuz Konut Üssü Olmaktan Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap