Kayaşehir Kapalı Pazar’ının Temeli Atıldı

25 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Kayaşehir Kapalı Pazar’ının Temeli Atıldı

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nın temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katıldığı bir törenle atıldı.

Kayaşehir Kapalı Pazarı'nın Temeli Atıldı

Başakşehir Belediyesi'nin ilk olarak Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı ile başlattığı semt pazarlarını kapalı alana dönüştürme projesi Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı ile devam ediyor. Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yaptığı Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı'nın temel atma törenine, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin yanı sıra, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Hatice Demiralay, Nurettin Ertemel, Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Temel atma töreni Orhan Hakalmaz konseri ile başladı ve sanatçı, Türk Halk Müziğinin sevilen parçalarını Başakşehirliler ile birlikte seslendirdi.

Sular Vadisi’nden Daha Büyük Bir Vadi

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bölgeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi: "Yeni İstanbul denince akla gelecek ilk isim Başakşehir, Başakşehir'de de Kayaşehir akla gelecek. Kayaşehir'de çok büyük bir meydanı olan, kaymakamlığı, belediye binası, Emniyet Müdürlüğümüzü tek bir binada topluyoruz. Bu sene inşasına başlanacak. Metro durağımızı da buraya taşıyacağız. Kayaşehir'e Sular Vadisi'nden daha büyük 7 km'lik bir vadi yapacağız."

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı'nın Ekim 2015 tarihinde bitirileceği müjdesini de veren Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "Kapalı Pazar alanımız AVM konforunda olacak. Yürüyen merdiveni, asansörü, otoparkı, ısıtması, havalandırması, deneme kabinleri servisi ile Türkiye'nin en modern pazarı olacak. Kapalı Pazar yerlerimizi tüm mahallelerimize taşıyacağız. Başakşehir'de tüm semt pazarlarımızı kapalı pazar alanına dönüştüreceğiz. Burası üçüncü kapalı pazar yerimiz. Yakında da Şahintepe'nin kapalı pazarını yaparak devam edeceğiz."

Bakan Güllüce Türkü Söyledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile birlikte Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı'nın temellerini hayırlı olsun dilekleri ile attı. Temel atma töreninde Bakan Güllüce, Orhan Hakalmaz'ı sahneye davet ederek ‘Bu gün bize pir geldi' parçasını sanatçı ile birlikte seslendirdi.


"Kayaşehir Kapalı Pazar’ının Temeli Atıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap