Kayseri İmar Planını Yeniliyor

19 Ocak 2016
PAYLAŞ
Kayseri İmar Planını Yeniliyor

Kayseri imar planını yeniliyor. Yeni 1/5000 ölçekli Çevre Düzenleme Planı tanıtıldı…

Büyükşehir Belediyesi Kayseri'nin imar planını yeniliyor. Hazırlanan 1/50000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın sunumu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in de katıldığı bir toplantıda yapıldı.
Yapılan sunumda 1/50000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nı yapılırken; Yozgat, Sivas, Kayseri Çevre Düzeni Planı, Erciyes Turizm Merkezi Çevre Düzeni Planı ve Kayseri'nin imar planlarının dikkate alındığı belirtildi.
Kayseri'deki 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar planlarının gerçekleşme oranlarının da incelenerek hazırlanan yeni imar planında, bölgeye yönelik ulaşım, enerji gibi projeler de değerlendirildi. Çalışma yapılırken Kayseri ve ilçelerindeki toprak niteliği, tarım alanları, dağlık ve ovalık alanlar da göz önüne alınarak haritalar oluşturuldu.

Doğal veriler, sosyo-ekonomik kriterler gibi verilerin de dikkate alındığı yeni imar planının sunumunda; coğrafi konumun, yerel potansiyelleri ve doğal varlıkları değerlendirilerek, çevresel ekonomik sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda kültürel ve doğal kimliğini koruyan, katılımcı ve rekabetçi bir kent hedeflediği ve bu düşünceyle bir planlama çalışmasının yapıldığı belirtildi. İHA


"Kayseri İmar Planını Yeniliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap