Kayseri Mimarsinan Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi

Kayseri Mimarsinan Toki Evleri'nde 250 konut sahibi buldu. İşte Kayseri Mimarsinan Toki Evleri kura sonuçları tam listesi...

06 Mayıs 2016
Kayseri Mimarsinan Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi Kayseri Mimarsinan Toki Evleri'nde 250 konut sahibi buldu. İşte Kayseri Mimarsinan Toki Evleri kura sonuçları tam listesi...

Kayseri Mimarsinan Toki Evleri kura çekilişi bugün saat 10:00'da Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi Büyük Salonu’nda gerçekleştirildi. 10 bin 753 kişinin başvurduğu projede 250 konut sahiplerini buldu.

Kurada hak sahibi olamayan vatandaşlar 11 Mayıs'tan itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler.

KAYSERİ MİMARSİNAN TOKİ EVLERİ KURA SONUÇLARI TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Kurada hak sahibi olanlar TOKİ'nin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C Ziraat Bankası Beyazşehir Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Sözleşme imzalama aşamasında;

- İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kayseri il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

- İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,

- Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ

- Emeklilere özel projelerden hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemezler.

- Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilir.

- Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal ediliyor. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Safranbolu'da 146 konutunu kurasız satışa çıkardı

TOKİ Safranbolu'da 146 konutunu kurasız satışa çıkardı

TOKİ’nin Karabük'ün Safranbolu ilçesinde inşa ettiği 146 konut, ön şartsız, kurasız, seçme ve alma o

15 Eylül 2017


7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

7 İklim 7 Bölge Mimari Fikir Yarışması sonuçları belli oldu

TOKİ ve iştirak şirketi Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari F

15 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat