Kayseri'nin 6 ilçesinde millet bahçesi hayata geçiriliyor

Kayseri'deki millet bahçesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

04 March 2021
Kayseri'nin 6 ilçesinde millet bahçesi hayata geçiriliyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından şehirlere nitelikli sosyal alanların kazandırılması adına hayata geçirilen millet bahçesi projeleri, Türkiye'nin tüm şehirlerinde sürüyor. Milet bahçesi çalışmaları, TOKİ ve belediyeler aracılığıyla yürütülüyor.

İlçelerin emlak piyasasını da etkileyen millet bahçeleri, sosyal donatıları ve yeşil alan miktarıyla nitelikli sosyal yaşam alanları sunuyor. Kayseri'de de millet bahçesi çalışmaları sürdürülüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından aktarılan bilgiye göre, şehrin Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerinde millet bahçesi çalışmaları yürütülecek.

PROJE HAZIRLIKLARI BAŞLIYOR

Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehirler için önceliklerden birisinin de yeşil alan olduğunu ve bu nedenle millet bahçelerinin vatandaşın hizmetine sunulmasını önemsediklerini ifade etti.

Melikgazi ilçesinde projelendirilen millet bahçesinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Büyükkılıç; Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerinde millet bahçeleri yapılmasına yönelik proje hazırlandığını ve çalışmaların bu yıl başlatılacağını dile getirdi.

"HER İLÇEYE MİLLET BAHÇESİ YAPMA KARARI ALDIK"

Çalışmalarının odağında insan olduğunu belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının yanına biz insanı yaşat ki şehir yaşasın diyoruz ve insanın sağlıklı, huzurlu, uzun ömürlü olması için şehir içerisinde gerekli yeşil alan gayretlerimizi, çalışmalarımızı millet bahçeleri ile taçlandırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda yurt genelinde yapılması planlanan millet bahçeleri bizlerin hem olmazsa olmazımız hem de önceliğimizdir" ifadelerini kullandı.

Şehir merkezlerinin yanı sıra tüm ilçelerde millet bahçesi hayata geçireceklerinden bahseden Başkan Büyükkılıç, "Aynı imkânlardan, aynı güzellikten faydalandırmak için her ilçemize de millet bahçesi yapılmasını kararlaştırdık. Bu anlamda 2021 yılında inşallah Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza olmak üzere 6 ilçemize millet bahçesini yapmaya başlayacağız. Her ilçeye millet bahçesi hedefimizi de inşallah ilerleyen süreçte tamamlayacağız" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum