Kemer ve Didim'de kaçak yapılaşmaya geçit yok

Türkiye genelinde kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları belediye ekipleri tarafından sürdürülüyor.

07 March 2020
Kemer ve Didim'de kaçak yapılaşmaya geçit yok Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlatmış olduğu kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarını belediyeler sürdürüyor. Antalya'nın Kemer ve Aydın'ın Didim ilçelerinde belediye ekipleri tarafından kaçak yapılara karşı çalışmalar yapıldı.

Didim'in Altınkum Mahallesi'nde inşaat çalışmaları sürdürülen bir yapıya mühür vuruldu. Bölgede ikiz kuleler olarak bilinen yapıda mühürleme işlemi sırasında ekipler ile inşaat sahipleri arasında gerginlik çıktığı aktarıldı.

Aydın'daki yerel basının aktardığı habere göre, söz konusu çalışma hakkında konuşan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, "Bu inşaat daha önce mühürlenmişti ama her seferinde mühür fekki yaparak kanunsuz hareket ediyorlar. Biz orada inşaatta kaçak olarak yapılan yapıların mühürlemesi için ekip gönderdik. Kanuna ve nizama uygun olmayan yapılara göz yummayacağız. Mühürleme işlemini ekiplerimiz gerçekleştirdi. Süreci içerisinde yasal olan işlemleri yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KEMER'DE KAÇAK YAPILAR YIKILACAK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçede belediye ekipleri tarafından kaçak yapılaşmayla mücadele kapsamında titiz bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti. Kaçak yapıların yıkıldığını belirten Topaloğlu, kanunlara uymayanlara yasal işlemler uygulandığını böylelikle kaçak yapılaşmanın artmasının da önüne geçildiğini aktardı.

Resmi Gazete'de yayımlanan imar kanunu maddesine göre cezalar uygulandığından bahseden Başkan Topaloğlu, "Kemer Belediyesi olarak Kemer'de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Yasalar ne diyorsa onu uygulayacağız. Kaçak olduğu tespit edilen tüm yapıları yıkarak yasal işlem uygulamaya devam edeceğiz" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum