• Emlak Haberleri
  • Kentsel dönüşüm meselesi ülkemizin birinci önceliğidir

Kentsel dönüşüm meselesi ülkemizin birinci önceliğidir

2015 yılından bu yana kentsel dönüşüm projelerine odaklanan Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin birinci önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

27 February 2023
Kentsel dönüşüm meselesi  ülkemizin birinci önceliğidir Bahadır “Çarpık kentleşme nedeniyle kritik öneme sahip olan kentsel dönüşümün acilen uygulamaya alınması hayati önem taşıyor” dedi.
 
İmza attığı kentsel dönüşüm projeleriyle İstanbul’un dönüşümünde rol oynayan Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin birinci önceliğinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi. Yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip riskli binaları dönüştürerek başta Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Şişli Fulya, Üsküdar olmak üzere İstanbul’un pek çok bölgesini olası depreme karşı korumayı hedeflediklerini söyleyen Bahadır, 32 yıldan fazla tecrübe ve bilgi birikimiyle bu ilçelerin yeniden inşa edilmesine katkı sağladıklarını ifade etti.

İnşaat taahhüdü ve gayrimenkul alanında 100’e yakın dev projeyi tamamlayan bir marka olarak çok sayıda kentsel dönüşüm projesi geliştirdiklerini hatırlatan Abdüssamet Bahadır, başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin birinci önceliğinin kentsel dönüşüm meselesi olduğuna dikkat çekti. Bahadır “Çarpık kentleşme ve deprem gerçeği nedeniyle kritik öneme sahip olan kentsel dönüşüm projelerinin acilen uygulamaya alınması hayati önem taşıyor. Çünkü İstanbul yaklaşık 20 milyon nüfusuyla üç büyük fay hattı üzerinde bulunan ülkemizde deprem riski en yüksek olan illerin başında yer alıyor. Depremi önlemek mümkün değil fakat alınan önlemlerle kayıpları en aza indirmek mümkün. Bunun da tek yolu güvenli yapı üretmekten geçiyor. Dolayısıyla kentsel dönüşümün gece gündüz çalışıp hızlandırılması gerekiyor. Deprem yeteri kadar zaman tanıdı, daha fazla zaman kalmadı. Biz de 2015 yılından bu yana kentsel dönüşüme odaklanan bir şirket olarak Gaziosmanpaşa’daki 70 dönüm arazi üzerinde 2 bin 500 konuttan oluşan Türkiye’nin ilk ada bazlı kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını tamamladık. Projenin diğer etaplarına da başlamak üzereyiz. Yine dev kentsel dönüşüm projelerimizden 10 etap 2 bin konuttan oluşan Büyükçekmece Hilal Hill Kentsel Dönüşüm Projesi’nin inşaatı ve ‘Fulya Hilton Konakları Kentsel Dönüşüm Projesi’nin çalışmaları hızlı şekilde sürüyor. Diğer yandan farklı lokasyonlardaki kentsel dönüşüm yatırımlarımız da devam ediyor” diye konuştu.

Geliştirdikleri kentsel dönüşüm projeleriyle depreme karşı son derece güvenli, geniş yeşil alana ve sosyal olanaklara sahip binalar ürettiklerini ifade eden Bahadır “Bugüne kadar kentsel dönüşüm çerçevesinde 300 adet riskli daireyi dönüştürerek 600 adet güvenli daire ürettik. Şu anda devam eden ve başlayacağımız yeni kentsel dönüşüm projeleri tamamladığında ise toplam 2 bin adet daireyi dönüştürmüş ve 5 bin adet daire üretmiş olacağız” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum