Kentsel Dönüşümden Sonra ‘Renksel Dönüşüm’

15 Eylül 2014
PAYLAŞ
Kentsel Dönüşümden Sonra ‘Renksel Dönüşüm’

Türkiye sanayi sektörünün önde gelen markalarından Filli Boya, 2014 Eğitim ve Öğretim sezonunun başladığı şu günlerde 771 okulu renklendirdiklerini duyurdu.

Kentsel dönüşüm projeleri ile birbir yenilenmeye başlayan eski yapılar, Filli Boya ile yeniden renklendirilerek kentsel dönüşümün yanında bir de 'renksel dönüşüm' süreci başladı. Bu yapıların kapsamında 771 tane de okul var.

Filli Boya, hayata geçirdiği 'Filli Okul' projesi kapsamında, 2008 yılından bugüne yüzlerce ton boya ile yaklaşık 2 milyon 500 bin metrekare alan renklendirilerek yaklaşık 500 bin öğrencimizin eğitim gördüğü 771 okulumuzu renklendirdi.

Filli Boya, çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarını desteklemek amacıyla 2008 yılından bu yana, Anadolu’da sosyo-ekonomik açıdan zor durumda olan küçük il, ilçe ve kırsal kesimdeki okulların boyanmasına katkı sağlıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki okulların sağlıklı ve modern eğitim şartlarına kavuşturulması amacıyla Filli Boya, çocukları geleceğe hazırlayan okullarımızı yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getiriyor.

İYİ ŞARTLARDA EĞİTİM

Filli Boya’nın örnek kurumsal sorumluluk projelerinden biri olmayı başaran “Filli Okul” projesi kapsamında okulların boyanmasıyla, öğrenci ve eğitimcilerin, öğrenme ve öğretme isteklerine olumlu yönde katkı sağlanarak, gençlerimizin hak ettikleri şartlarda eğitim görmeleri hedeflendi.


"Kentsel Dönüşümden Sonra ‘Renksel Dönüşüm’" haberine ait yorum yok

Yorum Yap