Kentsel Dönüşümün Üç Önemli Adresi

İstanbul'daki kentsel dönüşüm bölgelerinin en önemli üç adresinde neler yapıldı ve neler yapılacak?

10 Haziran 2014
Kentsel Dönüşümün Üç Önemli Adresi

İstanbul'daki kentsel dönüşümün en önemli üç adresinde neler yapıldı ve neler yapılacak?

İstanbul’daki kentsel dönüşümün  kilit adresleri arasında yer alan Fikirtepe, Gaziosmanpaşa ve Okmeydanı inşaat firmaları kadar gayrimenkul yatırımcılarının da yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

4-5 yıl içinde markalı konut projesi üreten birçok firma için çalışma alanı olarak anılacak bu bölgelerde neler yapıldı, gelin bir göz atalım...

FİKİRTEPE

Kadıköy'ün Fikirtepe bölgesinde bugüne kadar yaşanan teknik sorunların büyük bir bölümü sonuca ulaştırıldı. Kentsel dönüşümün 1 milyon 570 bin metrekarelik alanda  yapılacağı bölgedeki  inşaat çalışmalarını hızlandıracak kararlar bir bir alınıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, inşaat firmaları ile sürekli iletişim halinde. Nisan ve Mayıs 2014 tarihlerinde yapılan 40′ın üzerindeki ön tanıtım ve lansmanların ardından Fikirtepe bölgesinde ilk etapta 10 konut projesi üretilecek. Bu projelerin çoğunun altında da Selimoğlu İnşaat’ın imzası bulunuyor.

OKMEYDANI

Beyoğlu’na bağlı olan Okmeydanı’nda kentsel dönüşümün ilk adımları 2012 yılından sonra atılmaya başlandı. Haziran 2014 başında önemli bir gelişme daha oldu. Beyoğlu Belediyesi Meclisi, 02.06.2014 tarih ve 48 sayılı kararıyla Okmeydanı’nın riskli alan ilan edilmesine hükmetti. Bu bölgede mal varlığı olan vatandaşlar da, kentsel dönüşüm için tanınan haklardan faydalanacak. Okmeydanı'nda 50 yıldır süregelen mülkiyet sorunu 2013 yılında halledilmişti. Bölgede 75 bin kişi yaşıyor ve 5.600 adet de bina mevcut.

GAZİOSMANPAŞA

Geçtiğimiz yıl İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Sarıgöl, Yenidoğan ve Bağlarbaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı bölgelerin riskli alan ilan edilmesi kararlaştırılmıştı. Resmi Gazete’de, riskli alan ilan edilen alanların sınır ve koordinatlarını resmeden krokilere yer verilmişti. 165 dönüm alanın kentsel dönüşüm kapsamında boşaltıldığı 488 bin nüfuslu Gaziosmanpaşa’da ilk etapta 15 bin yeni konut projesinin hayat bulması hedefleniyor. İlçede kentsel dönüşümün 2023 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

İstanbul Bağcılar Belediyesi Mahmutbey mahallesinde konumlanan 2 bin 752 metrekarelik arsayı kapalı

24 Temmuz 2017


Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

İhlas Pazarlama A.Ş. ve İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş, Büyükçekmede inşa edilecek Bizimevler Güzel

24 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat