Kılıçoğlu’ndan Çatılara Alaturka Estetik!

Türkiye'nin önde gelen kiremit üreticilerinden Kılıçoğlu, Alaturka modeli ile hem sağlam hem de estetik kiremitler sunuyor.

24 Ağustos 2015
Kılıçoğlu’ndan Çatılara Alaturka Estetik!

Türkiye'nin önde gelen kiremit üreticilerinden Kılıçoğlu, Alaturka modeli ile hem sağlam hem de estetik kiremitler üretti.

Kiremit ve çatı sistemlerinde Türkiye'nin lider markası Kılıçoğlu, geleneksel mimaride kullanılan Alaturka kiremit modelini günümüzün teknolojisiyle geliştirerek çatılara uzun ömürlü bir çözüm kazandırıyor. Estetik görünümü kadar sağlamlığıyla da;' öne çıkan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, her iki yanında bulunan ve kaymayı önleyen kenetli yapısıyla
fark yaratıyor.

Kiremit ve çatı teknolojilerinde Türkiye'nin referans markası Kılıçoğlu, Osmanlı kamu ve sivil mimarisinde yaygın olarak kullanılan ve dünyanın en eski kiremit modeli olarak tanınan Alaturka kiremiti mimarların, restoratörlerin ve tarihi estetiği tercih edenlerin kullanımına sunuyor.

Tarihi bina restorasyonlarında en çok tercih edilen kiremit modeli olarak ün yapan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, çatı tasarımında nostaljiyi ve estetiği yaşamak isteyenlerin de yoğun olarak tercih ettiği bir model olarak öne çıkıyor. Birbirleri üzerine kapanarak döşenen Alaturka kiremit, daire şeklindeki zor çatı modellerinde bile kolaylıkla uygulanabiliyor. Kılıçoğlu Alaturka kiremit, yapı mimarisinde yaratıcı çözümlere en uygun yanıtı vermenin yanı sıra, özellikle taş ve ahşap yapılarda yüksek bir estetik algı yaratıyor.

HEM SAĞLAM HEM ESTETİK

Kılıçoğlu güvencesiyle sağlamlığıyla da fark yaratan Alaturka kiremit, her iki yanına eklenen özel parça ile uygulama ve kayma problemlerine çözüm getirmesiyle benzerlerinden ayrılıyor. Kılıçoğlu Alaturka kiremitin kenet görevi gören parçaları birbirlerine geçerek yüksek mukavemet sağlıyor, uzun yıllar güvenli kullanım imkanı sağlıyor. Alaturka kiremitin kenetli tasarım sistemi, çatı ustalarının uygulamalarına da büyük kolaylık sağlıyor.

Bununla birlikte, Kılıçoğlu Alaturka kiremit patenti kendisine ait bir ürün olarak da fark yaratıyor. Geleneksel Alaturka kiremitin teknik bakımdan gelişmiş ve sağlamlaştırılmış bir ürünü olarak öne çıkan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, çatılara uzun ömürlü bir çözüm kazandırıyor.

YÜKSEK SIZDIRMAZLIK

Eski tip Alaturka kiremitler kenetli sisteme sahip olmadıklarından zamanla çatıda kayma problemi yaratıyor ve uygulaması zor bir kiremit olarak biliniyor. Ustaların kaymayı önlemek için kullandıkları teller ise zamanla deforme olup kopuyor. Bu durum kiremitlerin kayması ve çatı estetiğinin bozulmasının yanı sıra çatı akmasına yol açarak çatı yenileme ve tadilat masraflarını beraberinde getiriyor. Ancak Kılıçoğlu Alaturka kiremit, özel yapısı sayesinde bu sorunların tamamını ortadan kaldırıyor.

Kılıçoğlu Alaturka kiremit, kanal yapısı olmaması nedeniyle özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme imkanı da sunuyor. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm sağlayan Alaturka kiremit, Kılıçoğlu teknolojisinin gerçekleştirdiği pürüzsüz yüzey sayesinde kiremit yüzeyinde toz ve kirin tutunmasını da zorlaştırıyor. Alaturka kiremitin çivi delikleri ise su almayacak şekilde dizayn edildiği için yağışlı havalarda üst düzey sızdırmazlık sağlıyor, çatının sağlam ve uzun özürlü olmasını garanti altına alıyor.

16x19x41 santim boyutlarında üretilen Kılıçoğlu Alaturka kiremit, 400 kgf mukavemet gücüyle sağlamlık rekoru kırıyor ve TSE standartlarının üzerinde dayanım gücüyle farkını ortaya koyuyor. Geleneksel Alaturka kiremiti yeni teknik ve teknolojilerle çok daha sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kiremit haline getiren Kılıçoğlu, patenti kendisine ait olan yeni Alaturka kiremit ile yıllara meydan okuyan tarihi yapıların dokularını koruyarak ömürlerine ömür katıyor.

KILIÇOĞLU HAKKINDA

Kılıçoğlu - 1927 yılında Eskişehir'de kurulan Türkiye'nin ilk kiremit fabrikalarından olan Kılıçoğlu, günümüzde yapı sektörünün önder kuruluşlarının başında geliyor. Sektörde liderliğini sürdüren Kılıçoğlu, üstün kaliteli kiremit ve çatı sistemlerinin yanında yapılarda ihtiyaç duyulan pres tuğla, kaplama tuğla ve terra cotta karolarını da pazarlıyor. "Mükemmel Kiremit Mükemmel Çatı" sloganıyla üretim gerçekleştiren Kılıçoğlu, mevcut standartların çok üzerinde özelliklere sahip ürünleriyle kaliteli kiremidin lider markası konumuyla faaliyet gösteriyor. Kılıçoğlu kendi sektöründe ilkleri gerçekleştirdi, kurulduğu günden bu yana bir milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştirdi. Bugün Kılıçoğlu'nun kiremit üretimi Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri ile birlikte yıllık kurulu kapasite itibariyle 8 milyon metrekareye ulaştı. Kılıçoğlu, Eskişehir’de bulunan Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahip tek “tam otomatik” fabrikası ve sürekli yenilediği teknolojisiyle günden güne büyümesini sürdürüyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

İstanbul'da birçok konut projesine imzasını atan DAP Yapı, yeni rotası olarak İzmir'i belirledi.

13 Ağustos 2017


Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat Suudi Arabistanlı Alasiri ile ortaklık gerçekleştiriyor. İki firma ilk olarak Bahçe

11 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat