Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

İş yeri ve konutlarından kira geliri elde eden vatandaşlar, “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksitini 31 Temmuz 2017 tarihine kadar ödemek zorundalar.

17 Temmuz 2017
Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz İş yeri ve konutlarından kira geliri elde eden vatandaşlar, “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksitini 31 Temmuz 2017 tarihine kadar ödemek zorundalar.

Kira geliri elde edenler için ikinci taksit vergi ödemeleri 1 Temmuz tarihinde başladı. ‘Kira Geliri Vergisi’ ikinci taksiti ödeme süresi, 31 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek.  2016 yılında konut ve işyeri kira geliri elde edenler bu yıl 1-27 Mart tarihleri arasında kira geliri beyanı yaptı. Verginin, birinci taksitinin ödemesi Mart ayında yapıldı. 2016 yılında verilen beyanname sonrası ödenecek kira geliri vergisi iki taksitte ödeniyor. Temmuz ayının sonuna kadar ödemesini yapmayanlara gecikme faizi hesaplanıyor.

Kira Geliri Vergisi’nin ikinci taksit ödemesi, anlaşmalı bankalardan, bankaların internet sitelerinden ya da vergi dairelerinden yapılabiliyor. İnternet üzerinden Hazır Beyan sistemi ile beyannamesini veren mükellefler, aynı sistem üzerinden anlaşmalı banka veya kredi kartı ile ödemelerini yapabilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı, internet üzerinden yapılacak ödemelerde mağduriyetlerin yaşanmaması için bilgisayar tarayıcısına www.gib.gov.tr adresi veya bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılması gerektiğini duyurdu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Konutta KDV indirimi ne zaman bitiyor?

İnşaat sektöründe yapılan düzenleme ile vergi oranları düşürülmüştü. Peki, konutta KDV indirimi ne z

10 Eylül 2017


Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Konut kredisi faiz oranları güncellendi

Eylül 2017'de konut kredisi faiz oranları bazı bankalarca güncellendi. İşte güncel haliyle konut kre

10 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.