Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır ?

Ev sahibi ile kiracı arasındaki yazılı anlaşmayı sağlayan kira sözleşmesi nasıl yapılır? İşte kira sözleşmesi örneği 2015 pdf...

15 Ocak 2015
Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır ?

Ev sahibi ile kiracı arasındaki yazılı anlaşmayı sağlayan kira sözleşmesi nasıl yapılır? İşte kira sözleşmesi örneği 2015 pdf...

Evin kiraya verilmesi durumunda, kiracı ile resmi bir sözleşme imzalanması ve yapılan anlaşmanın tüm şartları bu sözleşmede belirtilmelidir.

Kira sözleşmesi, gayrimenkul sahibi ile kiracısı arasındaki anlaşmayı belgelendirmeye yarıyor. Tarafların noter huzurunda imzalayabildikleri kira sözleşmesi, noter olmadan da bir şahit huzurunda taraflar arasında imzalanabiliyor.

'Kira sözleşmesi nasıl yapılır' sorusu alım-satım işlemlerinde sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Kira sözleşmesinde hangi bilgilerin yer alması da diğer bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

-

Kira Sözleşmesi Örneği 2015 pdf İndir

-

KİRA SÖZLEŞMESİNDE HANGİ BİLGİLER YER ALMALI?

Kira sözleşmesi yapılırken kira sözleşmesindeki anlaşmaya dair tüm detaylar ve ev sahibi ile kiracının kimlik ve iletişim bilgilerinin mutlaka belirtilmesi gerekiyor. Sözleşmede gayrimenkule dair bilgilere de yer verilmesi şart koşuluyor.

İlgili taşınmazın güncel durumu, demirbaşların durumu, mülk sahibinin evi kiracıya hangi koşullarda teslim ettiği ve kiracıdan nasıl teslim alınması gerektiği de sözleşmede yer alması gereken bilgiler arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak, taşınmazın kiralama bedeli, periyodik kira artış oranları ve kiranın nasıl ve ne zaman ödenmesi gerektiği de kira sözleşmesinde net bir şekilde belirtilmesi gerekiyor.

KİRA SÖZLEŞMESİ ÖRNEĞİ

Kira sözleşmesi yapabilmek için internet üzerinden kira sözlşemesi örneği 2015 pdf indirmeniz ve bunu yazıcınızdan bastırmanız yeterli olacaktır. Böyle bir imkanınız yoksa kira sözleşmesi örneğini kırtasiye ve züccaciye dükkanları gibi kira sözleşmesi örneği satan yerlerden temin etmeniz gerekecektir.

-

Kira Sözleşmesi Örneği 2015 pdf İndir

-

Kira sözleşmesi örneği 2015 pdf indir

KİRA SÖZLEŞMESİ NASIL FESHDİLİR ?

Kira sözleşmesi ile ilgili sıkça sorulanlardan bir diğeri ise 'kira sözleşmesi nasıl feshedilir' sorusudur.

Ev sahibi ile bir anlaşmazlık yaşadınız. Ya da ev sahibi olarak kiracınızı evinizden çıkartmak istiyorsunuz. Bu noktada kira sözleşmesi fesh işlemleri devreye girmektedir. 'Kira sözleşmesi nasıl feshedilir' konusu hakkında doğru olarak bilinen birçok yanlış bilgi bulunuyor. Kira sözleşmesi feshedilirken dikkat edilmesi gerekilen birkaç husus bulunuyor.

KİRA SÖZLEŞMESİ NASIL FESHEDİLİR ? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

-

Kira Sözleşmesi Örneği 2015 pdf İndirHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


4 yorum

Palvan

10 May 2016, 22:53

Iyi aksamlar şimdi arkadaşlar banada yardımcı olsanız ev konusunda ben Yabancı uyruklu öğrenciyim ben 2015 eylül ayında ev tutdum ağustosa kadar sözleşmemiz var bizde mayısın sonunda evi boşatmak istiyorus ev sahibi dedi ki bize 3 kişi kalsanız 600 lira 4 kişi kalsanız 750 lira dedi önceden 3 kişi dedik sonra bi arkadaş daha geldi ben sözleşmede 3 kişi diye tapuya 600 tl kira olarak imzalaşdık şimdi mayısın sonunda anlaşmayı yasal olarak nasıl feshedebiliris ..bide ev sahibi diyor ki evden çıkarken evin tamiratı için bi ay kirayı fazla verin diyor ama ben böyle bir şeye imza atmadım zaten araştırdım kirayı nakit ödüyorus banka hesabına yatırmıyorus ...Yardımcı olursanız çok sevinerim şimdiden teşekkürler!!!


rahmi ayaz

10 Apr 2015, 23:18

ev sahibim bu kira kontratı geçerli dedi. paylaşım için saolsn


ahmet balaban

20 Mar 2015, 18:55

yalnız bu örneği kira sözleşmesi olarak gönderdim kira kontratı örneği 2015 olarak bu mu geçerlidir? karşı taraf eksik bilgi olmadığından emin misin diyor da yardımcı olur musunuz


ahmet balaban

16 Mar 2015, 21:36

kira sözleşmesi nasıl yapılırdan çok kira sözleşmesi örneği 2015 nüshası da yer alıyor. diğer bilgiler de çok yararlı. paylaşım için teşekkürler admin çok işime yaradı


GÜNDEM HABERLERİ


Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname vermeme cezası 2016 ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde görebilirsiniz...

11 Nisan 2016


Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu ile kira artışı oranı yeniden düzenlendi. İşte Yeni Borçlar Kanunu kira artışı h

06 Nisan 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat