Kiracı Olan Emeklilere Müjde Gibi Proje

Emekliyi kira öder gibi ev sahibi yapacak bir proje hazırlandı. Projenin TOKİ'ye sunulması bekleniyor.

25 Ağustos 2014
Kiracı Olan Emeklilere Müjde Gibi Proje

Emekliyi kira öder gibi ev sahibi yapacak bir proje hazırlandı. Projenin TOKİ'ye sunulması bekleniyor.

Kiracı olan emeklilerin gözü kulağı Toplu konut İdaresi Başkanlığı'nda TOKİ'ye 'emekli kentleri' çağrısı yapan emekliler, bu konuda müjde bekliyor.

Emekliler birçok kesime özel konut projeleri üreten TOKİ'nin kendileri için geliştireceği özel projelerde yer almak istiyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler projede kendilerine hayatı kolaylaştıracak imkanlar da bulunmasını bekliyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından hazırlanan teklif dosyasının önümüzdeki günlerde TOKİ'ye ulaşması bekleniyor. TÜED Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin azımsanamayacak bir kesiminin kiracı olduğunu ve gelirlerinde ciddi erimeler yaşandığını belirterek, "Bu doğ-rultuda; TOKİ'nin örnek bir proje hazırlayıp, hemen hemen tüm illerimizi kapsayacak şekilde 'Emekli Kentleri' projeleri üretmesini istiyoruz" dedi.

Ergün, sözlerine şöyle devam etti:

"Emeklilik ve yaşlılık dönemine uygun planlar üretilmesini, siteler içinde engelli yaşlıların yaşam hakkına göre düzenlemeler de yapılmasını, evlerin içlerinin yaşlılara göre planlanmasını, 24 saat sağlık görevlisi ve ambulans ile temizlik ve bakım birimleri bulundurulmasını, kısacası her şeyin yaşlılara göre planlanmasını istiyoruz. Bu projeler için kamu arazilerinden arsalar temin edilerek ev maliyetlerinin en düşük tutarlara çekilmesi en doğru yaklaşım olacaktır. Sosyal etkinlik alanlarının da yer alacağı bu sitelerde sanatsal ve kültürel faaliyetlere yer verilebilecek kompleksler de inşa edilmelidir. Gerekirse bu projeler için Dünya Bankası ve benzeri kuruluşlardan da hibeler alınmalı. Emekliler artık son dönemlerini kendi evlerinde tamamlamak istiyor"

BAKIM BİRİMLERİ

Takvim'de yer alan habere göre, evlerin içi yaşlılara göre planlanması, engellli yaşlılara göre düzenlemeler yapılması, 24 saat sağlık görevlisi ve ambulans bulundurulması, temizlik ve bakım birimlerinin hazırda olması gibi maddeler de sunulan projenin detaylarında yer alıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

haluk yeşiltepe

14 Apr 2015, 22:39

biz böyle kuru vaatleri çok duyduk,önce evleri yapın kiracı emekli ve diğer düşük gelirli vatandaşlarada bu evlerden faydalandırın.patetesin kilosu 4.tl. olmuş.AĞA OĞLU ,DUMAN KAYA ,EKŞİ OĞLU GİBİ MÜTEHAİTLER VE BENZERLERİ DEVLET ATSALARINA BİNLERCE KONUT YAPIP FAİŞ FİYATLARLA SATIYORLAR BUNLARIN MALİYET HESAPLARINA BİR BAKAN KONTROL EDEN BİRİLERİ YOKMU ?400MİLYON,500 MİLYON ,700 MİLYON,MİLYARLIK DAİRELER ALINIP SATILIYOR.BUNLARI ALANLAR UZAYDANMI GELDİ NEDEN EMEKLİLERE AYRICALIK YAPIYORSUNUZ.BU BİNALARI YAPANLARA % 5 ile %10 arası toplu konuta hibe verilmesini bunada evleri olmayan evsiz kimselere ücretsiz dağıtılmasını hiç aklınıza getirmedinizmi ?KOSKOCA FORD FABRİKASINA SEKA NIN ARSALARI MESUT YILMAZ ZAMANINDA ÜCRETSİZ HİBE EDİLİYORDA VE FABRİKadan vergi bile alınmıyormuş.şimdi ,evsiz kimselere ücretsiz ev dağıtılsa ne olur kıyametmi kopar.


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde 108 konut satışa sunuluyor

TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde 108 konut satışa sunuluyor

TOKİ Kayaşehir 2017 projesinde yer alan 108 konut için bugün açık arttırma düzenlenecek.

12 Ekim 2017


TOKİ'den 27 ilde satılık arsa

TOKİ'den 27 ilde satılık arsa

TOKİ, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 27 ildeki toplam 147 arsasını satışa çıkartıyor.

11 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.