Kiracılara Müjde! Artık Bu Harcı Ödemeyecekler

Harçlar Kanunu Genel Tebliğinde yapılan değişiklikle finansal kiralama konut olan taşınmazların kiralama süresi sonunda devrinde kiralayan ve kiracıdan tapu harcı alınmayacak...

04 Ekim 2016
Kiracılara Müjde! Artık Bu Harcı Ödemeyecekler Harçlar Kanunu Genel Tebliğinde yapılan değişiklikle finansal kiralama konut olan taşınmazların kiralama süresi sonunda devrinde kiralayan ve kiracıdan tapu harcı alınmayacak...

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Harçlar Kanunu Genel Tebliği'nde değişikliğe gitti. Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da yer alan 492 sayılı Harçlar Kanununun uygulamasına yönelik düzenlemelerin detayları 4 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete yayımlandı.

Düzenlemenin en dikkat çeken kısmı ise kiracılara yönelik yapılan düzenleme. 6728 sayılı Kanunla Harçlar Kanununun 59 uncu maddesinin (p) bendinde yapılan düzenleme ile konut finansmanı amacıyla yapılacak finansal kiralamalarda konutun kiralama süresi sonunda kiracıya devrine ilişkin tapu harcı istisnası uygulamasının kapsamı genişletildi.

Böylece 6361 sayılı Kanun kapsamında yer alan finansal kiralamaya konu her türlü taşınmazın kiralama süresi sonunda kiracıya devrinde kiralayandan ve kiracıdan tapu harcı alınmayacak.

TEBLİĞİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.