Kiracıya “Not” Geliyor

21 Mart 2016
PAYLAŞ
Kiracıya “Not” Geliyor

Kiracıya not geliyor. Ev sahibi artık ev kiralarken kiracının ödemelerini düzenlı yapıp yapmayacağını gözünden değil notundan anlayacak....

Ev sahiplerinin en büyük sıkıntısı kiracının kirayı düzenli yatırmaması. Coldwell Banker Türkiye ise Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks ile yaptığı işbirliği ile bu duruma çözüm getiriyor. Sistem sayesinde ev sahipleri artık kiracının kirayı düzenli verip vermeyeceğini gözünden değil kredi notundan anlayacak.

GÖZÜNDEN DEĞİL NOTUNDAN ANLAŞILACAK
Kiracının sadık biri olup olmadığını anlamanın sistem sayesinde kolaylaşacağını belirten Coldwell Banker Profesyonel Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, Findeks ile yapılan işbirliği kapsamında ev sahipleri kiracının Findeks Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu’nu sorgulayabileceğini ve kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine ulaşabileceğini” ifade etti.

SORUN ÇÖZÜLÜYOR
Kiracıyı gözünden tanımanın mümkün olmadığına dikkat çeken Arda, “Ev sahipleri kiraya verdikleri gayrimenkullerinden düzenli gelir elde etmek istiyor. Ancak kiracıyı gözünden tanımak pek mümkün olmuyor. Bu nedenle kiracıyı gözünden değil kredi notundan tanıyabileceğimiz bir devri başlattık. Özellikle büyükşehirlerde yaşanan güven probleminin önüne geçerek ev sahibi ve kiracılara zamandan tasarruf ettireceğiz” diye konuştu.


"Kiracıya “Not” Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap