• Emlak Haberleri
  • Kiraların önümüzdeki aylarda daha da artabileceği belirtiliyor

Kiraların önümüzdeki aylarda daha da artabileceği belirtiliyor

Bazı şehirlerin kira piyasasında ciddi fiyat artışları dikkat çekiyor.

08 July 2021
Kiraların önümüzdeki aylarda daha da artabileceği belirtiliyor Başta İstanbul olmak üzere birçok şehrin kiralık konut piyasasında son aylarda ciddi hareketlilik yaşanıyor. Bazı şehirlerde kiralık konut bulmak oldukça zor hale gelirken fiyatlarda da ciddi artışlar yaşanıyor.

Konut kira fiyatlarında yaşanan ciddi artışlardan yararlanmak isteyen bazı mülk sahiplerinin kiracılarını bazı bahaneler ile mülkünden çıkarma çabasında olduğu da belirtiliyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, evlerini yeni fiyat üzerinden kiralamak isteyen ev sahiplerinin bazı klişe yalanlar ile kiracılarını çıkartmaya çalıştığı belirtiliyor. Uzmanlar, kira sözleşmesi süresi devam ederken tahliye talep eden mülk sahibinin, sunduğu nedeni ispatlaması gerektiğini ifade ediyor.

"FIRSATÇILAR ŞİKAYET EDİLMELİ"

Kira fiyatlarının arttığını ve bu durumu fırsata çevirmek isteyen ev sahiplerinin olduğunu belirten Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Hakan Akdoğan, "Piyasanın tamamında var demek haksızlık olur ama bunu yapanlar var. Ev sahibi bakıyor fiyatlar artmış, çeşitli bahanelerle kiracısına çık diyor. Ya da yetki belgesi olup olmadığını bilmediğimiz emlak ofislerinde çalışanlar ev sahiplerini arıyor 'senin evin 3 bin liraya kirada ama ben 4 bine müşteri buluyorum, çıkar yenisini yerleştirelim' teklifinde bulunuyor. O da hizmet bedeli alma peşinde. Ama burada yasal ve etik olmayan uygulamalara teşvik etme suçu işleniyor. Vatandaş böyle bir durumda Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi ya da CİMER üzerinden şikâyette bulunabilir" şeklinde konuştu.

Gelecek dönem kira fiyatları üzerine beklentilerini de dile getiren Akdoğan, önümüzdeki aylarda üniversite öğrencilerinden gelecek talep ve normalleşme sonrası artan evliliklerle kiralık ev fiyatlarının daha da artacağı düşüncesini paylaştı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum