• Emlak Haberleri
  • Kiralık konut sorunu kiralama şirketleri ile çözülebilir

Kiralık konut sorunu kiralama şirketleri ile çözülebilir

Konut sektöründe gayrimenkul kiralama şirketleri konuşuluyor.

17 September 2021
Kiralık konut sorunu kiralama şirketleri ile çözülebilir Türkiye genelinde son dönemlerde fahiş artışlara uğrayan konut kiralarında yaşanan sorunların önüne geçilmesi adına gayrimenkul kiralama şirketlerinin kurulması yönünde çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Konut kiraları hakkında konuşan Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı V. Mehmet Sert, Muğla'da pandeminin etkisiyle insanların özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların taşınmasından dolayı artışların olduğunu belirterek, "Ayrıca bölgemizin insan kaynağına olan ihtiyaç ve iş gücü taleplerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı aşırı yükselen kira rakamlarıyla zorlanan vatandaşlarımız ve öğrenciler mağdur oluyorlar. Bunların acil olarak çözüme kavuşması gerektiğini yoksa bu şekilde giderse bunun sonucunun hem gayrimenkul sahiplerine hem de vatandaşlarımıza ileriye dönük mağdur etmeye devam edeceğini belirtti. Kiralar yüzünden zaman gelecek kamu ve özel kurumlarda çalışanların tercih etmeyeceği bir bölge olacağız ve sıkıntıyı hep birlikte çekeceğiz" şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA UYGULANAN MODEL"

Gayrimenkul kiralama şirketleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Sert, "Özellikle Avrupa ve Batı ülkelerindeki gayrimenkul kiralama şirketleri gibi bir modelin Türkiye'de de hayata geçirilmesi için start verildi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kiralık ev sorunu yeni modelle çözülecek. Son yıllarda özellikle gayrimenkule yapılan yatırımlar ve gayrimenkul projelerindeki karlılığın çok olması üzerine çoğu firma sanayici firmalar gayrimenkul geliştirme ve proje üretme daha çok kapital elde etme amacıyla konut üreticiliğine yöneldi. Ancak sadece kapitalizmin ana unsuru paradan çok para kazanmak amaçlı, üretimden uzaklaşan bazı firmaların yaptıkları projede tamamen o şehirlerin sosyal ve kültürel dokusunun göz önünde bulundurmayarak, o kentin insani ve vicdani ruhu, maalesef sosyal yaşam dokuları insanlığın yaşaması adına kalıtımsal eserler yaratılmadı" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum