Kiralık Villalar Yaza Damgasını Vuracak

Yeni tatil trendi olarak farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin bu yaz tercihi villa kiralamak. Haftalık fiyatları 2 bin TL’den başlayan kiralık villalar tatil yörelerinin ilgi odağı haline gelmeye başladı.

08 Temmuz 2017
Kiralık Villalar Yaza Damgasını Vuracak Yeni tatil trendi olarak farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin bu yaz tercihi villa kiralamak. Haftalık fiyatları 2 bin TL’den başlayan kiralık villalar tatil yörelerinin ilgi odağı haline gelmeye başladı.

Tatil trendleri her yaz farklılık gösteriyor. Bu yaz Türkiye’de yükselişe geçen tatil trendi ise, özgün ve bağımsız bir tarz olarak villa kiralamak. Mea Villa villadatatil.com Genel Müdürü Mücella Kantaroğlu Tarhan, Türklerin artık otel ya da tatil köyleri dışında yeni bir tatil anlayışı sunan villalarda tatil yapmaya alıştığını belirtiyor.

Mücella Kantaroğlu Tarhan, villa tatilinin avantajlarını şu şekilde sıralıyor:  "Son dönemin trendi tatil bölgelerinde villa kiralamak. Kiralanan evler dayalı döşeli ve tüm ihtiyaçlara hitap ediyor. Müşterilerimiz, kendi dört duvarlarında, kendi evlerine geliyor gibi kendisine özel havuzlarında tatillerini yapıyorlar. Evde kendi anahtarınız sizin elinizde. Siz evinize girer gibi istediğiniz saatte girip çıkıyorsunuz. Özgürlük ve rahatlık var. Kahvaltı saati yok, yemek saati yok, yüzme saati yok, işletmenin kurallarına bağımlı kalmadan istediğiniz saatte istediğinizi yapıyorsunuz." Kiralanan villalrın farklı konseptlerde olduğunu vurgulayan Tarhan, "Gözlerden uzak olmak isteyenler için havuzu tam korunaklı villalar, süper lüks villalar, evcil hayvanı ile tatil yapmak isteyenlere özel villalar, balayı villaları, golf sahasına yakın villalar. Site içerisinde ortak havuzlu evler de var" dedi.

Kiralamalarda en önemli kriter ‘Mangal’

Tarhan, ev kiralamada Türklerin favori bölgelerinin Bodrum, Fethiye, Kaş, Kalkan olduğunu söylüyor. Apartman dairelerinin kiralamanın çok tercih edilmese de talep olduğuna değinen, ailelerin daha çok müstakil a da bitişik nizamlı villa ya da bahçe içerindeki evleri kiraladığını belirten Tarhan, “Gençler site içerisinde ev kiralamayı tercih ediyor. İstediğiniz yerde istediğiniz şekilde dışarıda yemek yeme şansı var, genelde yemek yapmıyorlar ama akşamları mutlaka bahçede mangal yapılıyor. Ev belirlemede mangal önemli bir kriter. ‘Burada mangal yapabilir miyiz' sorusu çok geliyor. Büyük, 4-5 odalı evlere birkaç aile birleşerek gidiyor. Kafa dengi arkadaşlar grup olarak ev kiralıyor. Evlerin maksimum konaklama sayısı belirlenmiş oluyor" şeklinde ifade ediyor. Yasal düzenlemelerle villada tatil trendinin güvence altına alındığını söyleyen Tarhan, "Son 8 yıldır özellikle Airbnb gibi sitelerin hayata geçmesiyle tatilini villada geçirmek isteyenlerin oranı Avrupa piyasasında yüzde 30'lara ulaştı. Türkiye'de de her geçen gün artan talepler, bu turizm çeşidinin Türkiye genelinde yaygınlaştığının göstergesi. Bu nedenle güvenlik ve vergilendirme konusunda adım atılmış durumda. Kimlik bildirme zorunluluğu ve ev sahiplerinin gelir vergisi kapsamına alınması düzenlemeleriyle, ev turizminin daha da gelişmesi amaçlandı. Artık daha güvenli tatil mümkün" dedi.

Ayrıca, Türkiye’de Foça’dan Alanya’ya kadar Ege ve Akdeniz sahil şeridinde haftalık kiralamaya uygun 1200 villa bulunuyor.

Mücella Kantaroğlu Tarhan, villada tatil trendi konusunda sözlerine şöyle devam ediyor: "Yüzlerce kişiyle havuzu paylaşmak yerine iki aile birleşip, büyük ve özel havuzlu villaları kiralamayı tercih ediyorlar. Böylelikle çocukların sağlıklı temiz havuzlarda yüzdüklerinden emin oluyorlar. Günlük yaşam için her şey mevcut, tatilci sadece markette yemek alışverişi yapıyor. Temizlik ise ilk girişte ev temizlenip veriliyor. İsteyene de ara temizlik veriliyor. Genelde aileler ara temizlik istemiyor. Evlere girilip mahremiyeti bozmak istemiyorlar. Misafir içeride olduğu sürece ev sahibi eve kesinlikle girmiyor bu nedenle son derece güvenli. Orta Doğu ülkelerinden gelen turistler ise Trabzon, Yalova, Bursa dışında ev turizmini tercih ediyor."

Villada Tatil Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler!

Yaz tatilini villada geçirmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. İlk olarak rezervasyon yapmadan önce mutlaka şirketleri araştırmalı ve sadece cep numarası olan şirketlerin tuzağına düşmemek gerekiyor. Çok ucuz olan evlerin tuzak olabileceği göz önünde tutularak yüzde 15-20’den fazla olan indirimlere itibar edilmemeli. Mümkünse ön ödeme yaparak, kalan miktarın ise girişte ev sahibine ödenmesi tatili daha güvenli hale getiriyor.

Villa Kirama Fiyatları Nasıl?

Antalya / Kalkan haftalık 2 bin 500 TL ile 8 bin TL, Bodrum ortak yüzme havuzlu daireleri haftalık 1200 TL civarında Lüks villalar haftalık 3 bin TL'den 10 bin TL‘ye arasında değişiklik gösteriyor. Kuşadası’nda haftalığı 1000 TL 1 oda 1 salon apart dairesi, villa fiyatları 2 bin 500 TL ile 4 bin 500 TL arasında fiyatlandırılıyor. Marmaris apartlar 3 bin TL, villalar ise 6 bin 500 TL civarında kiralanabiliyor. Fethiye’de ise 1500 TL’den başlayan haftalık kiralamalar 3 bin TL ye kadar çıkıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bulvar Atakent’te satışlar hızla devam ediyor

Bulvar Atakent’te satışlar hızla devam ediyor

Maksem-Oğuzkağan Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Bulvar Atakent projesinde satışlar hızla deva

16 Temmuz 2018


Deniz İstanbul Cazibe Merkezi Olacak

Deniz İstanbul Cazibe Merkezi Olacak

Keleşoğlu Holding tarafından hayata geçirilen Denizİstanbul, İstanbul’un marinaya sahip tek kasabası

16 Temmuz 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum