Kışlalara İlk Kazma 15 Gün İçinde Vuruluyor

Toki Başkanı Ergün Turan askeri kışlaların taşınmasıyla boş kalan alanlarda inşaat çalışmalarına bir hafta 15 gün içerisinde başlayacaklarını açıkladı...

19 Eylül 2016
Kışlalara İlk Kazma 15 Gün İçinde Vuruluyor Toki Başkanı Ergün Turan askeri kışlaların taşınmasıyla boş kalan alanlarda inşaat çalışmalarına bir hafta 15 gün içerisinde başlayacaklarını açıkladı...

15 Temmuz darbe girişiminden sonra askeri kışla ve tesislerin şehir dışına taşınılmasına karar verilmişti. İstanbul'da taşınan kışlalardan boş kalan alanlara ne yapılacağı ise merakla bekleniyordu.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kışlaların şehir dışına taşınmasında ortaya çıkan yeni bina ihtiyacının karşılanmasında Milli Savunma Bakanlığının en önemli paydaşı olduklarını söyledi.

15 Gün İçinde Başlıyoruz
Bu alanlardaki inşaatların yapımında olduklarını açıklayan Turan, "Daha 2 ay olmadı, inşallah bir hafta, 15 gün içerisinde inşaatına başlayacağımız yerler var" dedi.

Öncelik Halkın İhtiyacı
Kışlalardan boş kalan alanların ne olacağını konusunun da konuşulduğunu belirten Turan, "Bu alanlar, öncelikli olarak halkın ihtiyacı olan donatı alanının karşılanmasında kullanılacak. Ama doğaldır ki bir alanın tamamının böyle olması şehircilik açısından anlamlı değildir. Bunların bir kısmı tasfiye edilirken kamu binalarının mümkün olan bazıları da kullanılacaktır" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Bir ERP Yapı projesi olarak hayata geçen Göl Konakları Karaağaç, İstanbul Avrupa yakası Büyükçekmece

21 Nisan 2017


Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Bir Fırat Life Style-Dimaş İnşaat-Mikro İnşaat-Evon İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Rel

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.