Kışlalara İlk Kazma 15 Gün İçinde Vuruluyor

19 Eylül 2016
PAYLAŞ
Kışlalara İlk Kazma 15 Gün İçinde Vuruluyor
Toki Başkanı Ergün Turan askeri kışlaların taşınmasıyla boş kalan alanlarda inşaat çalışmalarına bir hafta 15 gün içerisinde başlayacaklarını açıkladı...

15 Temmuz darbe girişiminden sonra askeri kışla ve tesislerin şehir dışına taşınılmasına karar verilmişti. İstanbul'da taşınan kışlalardan boş kalan alanlara ne yapılacağı ise merakla bekleniyordu.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kışlaların şehir dışına taşınmasında ortaya çıkan yeni bina ihtiyacının karşılanmasında Milli Savunma Bakanlığının en önemli paydaşı olduklarını söyledi.

15 Gün İçinde Başlıyoruz
Bu alanlardaki inşaatların yapımında olduklarını açıklayan Turan, "Daha 2 ay olmadı, inşallah bir hafta, 15 gün içerisinde inşaatına başlayacağımız yerler var" dedi.

Öncelik Halkın İhtiyacı
Kışlalardan boş kalan alanların ne olacağını konusunun da konuşulduğunu belirten Turan, "Bu alanlar, öncelikli olarak halkın ihtiyacı olan donatı alanının karşılanmasında kullanılacak. Ama doğaldır ki bir alanın tamamının böyle olması şehircilik açısından anlamlı değildir. Bunların bir kısmı tasfiye edilirken kamu binalarının mümkün olan bazıları da kullanılacaktır" dedi.

"Kışlalara İlk Kazma 15 Gün İçinde Vuruluyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap