KKTC’ye Yatırım İçin Mersin’den Girne’ye 40 Saat Yüzecek

10 Temmuz 2014
PAYLAŞ
KKTC’ye Yatırım İçin Mersin’den Girne’ye 40 Saat Yüzecek

İş adamı Vakkas Altınbaş, KKTC'ye yatırım çekmek adına Mersin ilinden KKTC'nin Girne şehrine doğru tam 40 saat yüzeceğini açıkladı.

İş adamlarının KKTC'ye yatırım paymasını sağlamak için Mersin Anamur'dan KKTC Girne'ye 18-20 Temmuz tarihleri arasında iki gün boyunca yüzecek olan Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) eğitim, sağılık ve turizm anlamında çok büyük fırsatlar sunduğunu belirtti.

Maraton öncesinde düzenlediği basın toplantısında, yavru vatan için evlatlarını savaşa gönderen anavatanın sanayicileri ve iş adamlarını KKTC ekonomisine katkı sunmaya davet ediyorum diyen Altınbaş, KKTC'nin Türkiye'ye yüzme mesafesi kadar yakın olduğu gerçeğinden yola çıkarak, iş adamlarının dikkatini yatırım için çok uzaklara gitmeye gerek olmadığına, yavru vatan Kıbrıs'ın da birçok sektör için cazip olduğuna dikkat çekmek istediğini söyledi.

55 YAŞINDAN SONRA YÜZMEYİ ÖĞRENDİ

Altınbaş, bu nedenle KKTC'ye doğru atacağı her kulacın ekonominin önde gelen aktörleri için de bir yatırım çağrısı niteliği taşıyacağını ifade ederek, "Mersin Anamur'dan Kuzey Kıbrıs Girne'ye yaklaşık 40 saat sürecek yüzme maratonunu, özel olarak yaptırılan bir kafes içinde ve dünya rekortmeni olan antrenör Mert Karabetça eşliğinde gerçekleşecek. Bu süre boyunca hiç uyumayacağım. Hiç yüzme bilmeyen biri olarak bir yıl önce ders almaya başladım. Türkiye'den KKTC'ye yüzerek aynı zamanda, yaşı ne olursa olsun bir insanın azmettiği zaman hedefine ulaşmakta hiçbir şeyin engel olamayacağını da göstermiş olacağım. Her iş adamının bir hobisi olması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle 55 yaşından sonra yüzme öğrendim" diye konuştu.

Altınbaş, KKTC'nin ilk özel bankasını kendilerinin kurduğunu hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"KKTC, eğitim, sağılık ve turizm anlamında çok büyük fırsatlar sunuyor. Yavru vatan için evlatlarını savaşa gönderen anavatanın sanayicileri ve iş adamlarını Kıbrıs'a gereken ilgiyi göstermeye, yatırımlarıyla KKTC ekonomisine katkı sunmaya davet ediyorum. Kıbrıs her türlü yatırama açık. Hatta oraya gelen sanayicileri holding olarak her türlü danışmanlık hizmeti de vermeye hazırız. KKTC keşfedilmeyi bekliyor. Havası, denizi ve dağlarıyla sağlıklı yaşam için oldukça uygun bir ortam sunuyor"


"KKTC’ye Yatırım İçin Mersin’den Girne’ye 40 Saat Yüzecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap