The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Kocaeli Kandıra Toki Kura Çekilişi Yarın

Kocaeli Kandıra'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Nisan 2016
Kocaeli Kandıra Toki Kura Çekilişi Yarın

Emeklilere özel yapılan Kocaeli Kandıra Toki kura çekilişleri yarın yapılıyor. Yarın gerçekleşecek olan kurası sonucu 272 adet konutun sahiplerini belirlenecek...

Toki tarafından Kocaeli Kandıra’da emeklilere özel geliştirilen Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekilişleri yarın saat 10:00’da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’nde Kandıra Noterliği gözetiminde yapılacak.

KOCAELİ KANDIRA TOKİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yarın ki kura çekilişi sonucu 2+1 nitelikli toplam 272 konutun sahipleri belirlenecek.

272 KONUT İÇİN 2 BİNE YAKIN KİŞİ BAŞVURDU
272 konut için bin 695 kişinin başvuruda bulunduğu Kocaeli Kandıra Toki Evleri kura çekiliş sonucu konut almaya hak kazanamayan vatandaşlar 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren başvuru bedellerini Halk Bankası yetkili şubelerinden alabilecekler.

Başvuru listesi için tıklayınız

SÖZLEŞME İMZALANMASI
Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T. Halk Bankası A.Ş. Kandıra Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kocaeli il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi. Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlamaları gerekiyor.

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ
Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor.
Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshediliyor. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal ediliyor.

Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Zeynep

14 Apr 2016, 20:05

Cayirovaya neden yapilmiyor


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

TOKİ Amasya Merzifon Kura Sonuçları Tam Listesi!

Amasya Merzifon TOKİ Evlerinde çekiliş 19 Nisan Çarşamba günü yapıldı. İşte kura sonuçları tam liste

19 Nisan 2017


TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ Kayseri Mimarsinan Çekilişi 10 Mayıs'ta!

TOKİ'nin Kayseri Mimarsinan Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında satışa çıkarttığı kon

19 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.